before sunset – Tıbbiyeli Sözlük
Filmde geçen Sheakespeare and Co. Paris'te Notredamme kilisesinin karşı tarafında bulunmaktadır.Dışarısında bir sürü fotoğraf çekilen kişi görebilirsiniz , aynı şekilde içerisinde bir sürü fotoğraf çekilen kişi görebilirsiniz. Fiyatlar çok yüksektir. Bu yüzden gittiğimizde hediyelik olarak karton kutu, bez torba, kartpostal gibi şeyler aldık. Çalışanları biraz uyuz davranmaktalar.Her gün çok fazla kişi ile uğraşmaktan ötürü heveslerini kaybetmişler gibi geldi bana.

Üst katında dışarıya bakan bir pencere ve onun önünde bulunan eski tip bir daktilo bulunmaktadır.

görsel
Ayrıca üst katta yataklı, kanepeli ufak odalar bulunmakta. Biz gezerken oradaki kitapları sesli olarak karşılıklı okuyan insanlar vardı.

görsel
**Giderseniz arka sokağında çok çeşitli ürünleri olan bir sürü restaurant/ cafe bulunmaktadır.
Before sunrise (1995)

Before sunset (2004)

Before midnight (2013)Dokuzar yıl aralıkla çekilen ve aynı oyuncuların oynadığı üç filmin ikincisidir. 18 yıl içinde oyuncuların bedenen ve ruhen değişimlerine tanık olmak adına çok güzel bir yapıttır.
Celine karakterine hafiften uyuz olmaya başladığım filmdir. Bambaşka seçimlerle farklı yollara giren kadınla erkeğin 9 yıl sonra yollarının kesişmesini izliyoruz.Gençliğin ateşi olmasa da pişmanlığın güdülemesiyle kararacak hayatlar.(*)