Sana bir naber der hiç beklemediğin bir andaSen o kadar çektiğin acıyı, kaybettiğin gururu ve daha fazlasını unutur, gözyaşlarını hiçe sayarsın.

Yine konuşursun hiç bir şey olmamış gibi. Oysaki çok şey gitmiştir içinden.Zaman geçer, hayat devam eder ama sen hep yine yeniden aynı hatayı yaparsın bir umut ya da bu sefer farklı olacak her şey inancı ile.Gözyaşlarını içine akıtarak.
benimki biraz farklı. "günaydın" sözüne karşımdaki kim olursa olsun her seferinde "biliyorum" diye cevap vermek ve ortamda buz gibi bir hava estirmek. halbuki ne gerek var? ama benimki de huy işte tutamıyorum kendimi.
sonunu bile bile yine yine..denemek.halbuki olmuyor işte daha niye zorluyorsun ki.illa içindeki tüm sevgi kırıntılarını süpüreceksin.ya da bu sefer sonu farklı olur gibisinden saçma bir umut saracak yüreğini ve mantığını susturacak.ama noldu yine mantık galip geldi işte.
Sineğin et yiyen bitkiye, ayının ayı kapanına nasıl takıldığını sorgulayan bi görsel vardı. Bulabilsem atardım ama hepiniz biliyorsunuzdur muhtemelen
sınava her zaman geç çalışmaya başlamak.

geç çalışmaya başladığım gibi geç uyanmak.

ve bu yüzden hedeflediğim konuların geç saatlerde bitmesi.

yine bu sebepten geç yatmak.

ve ve ve, geç uyanıp geç çalışmaya başlamak.

(Bu döngüyü bir türlü kıramadım.)sınav sonrası rahat dönemlerde boşa vakit harcamak.

inanın neye vakit harcadığımı bile bilmeden günler, haftalar, aylar ve yıllar geçti.her gece yatmadan önce sonraki gün yapılacakları bir kağıda yazmak.

yapılması gereken bu maddelerden birkaçının ertesi güne kalması.

silsile şeklinde bir ay önce yapılması gereken bazı şeylerin çok uzun süre ötelenmesi.en önemlisi ne biliyor musunuz?

bu yukarıda yazdıklarım yüzünden sürekli kendimle kavga halinde olmam.bir taraftan da kabullendim.

tembelim ben.

iradesiz de.bakalım ne olacak sonumuz?
Bir yere varamayacağını başından bildiğin ilişkiye, belli olmaz ya belki güzel olur deyip dalmak. Hayır 6. Hissin kuvvetli demek ki, baştan olmayacak diyorsan bokluk illa ki çıkıyor, kabullen artık bunu.
Her seferinde günü gününe diyip kendimizi kandırmak, komite dönemine gelince kahve fondipleyip acısından kendini yine bu yalana atmaktır.