Türk siyasetçi, eski Ulaştırma Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 3. genel başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 27. başbakanıdır. Renkli bir kişiliktir. İyi voleybol oynar.
Anlayamadigim karakter. Abi bu adami niye basbakan yaptiniz ya? Sorulan hicbir soruya ciddiyetle cevap verebildigini henuz goremedim
Gökten inme başbakanlığa getirilmesinden mütevellit facebookta kendisiyle alakalı "bin diyince binali, in diyince inali" tadında espriler yapılan siyasetçi.
Hemşehrim olan başbakanımızdır. Ulaştırma bakanıyken erzincandaki evimizde komşumuzdu. Hiç konuşma fırsatım olmasa da geldiğini site içindeki polis araçlarından anlardık
tbmm başkanı iken 31 mart 2019 türkiye yerel seçimleri'nde ak parti istanbul belediye başkanı adayı olarak ekrem imamoğlu'na karşı büyük ihtimalle seçimi kaybetmiş olan siyaset adamı.

kendisinin olgun biri olarak yenilgiyi kabullendiğini fakat ak parti'de ortalığı velveleye veren tipler nedeniyle kabullenmemiş gibi yaptığını düşünüyorum. keşke ulaştırma bakanı olarak kalıp ne başbakanlık ne de tbmm başkanlığı yapsaydı. hele ki şu belediye seçimlerine hiç bulaşmasaydı.
Kişisel olarak sempati beslemekten kendimi alamadığım siyasetçidir. Bakan olmuş, başbakan olmuş, meclis başkanı olmuş adamın belediye başkanlığı kavgasına sürülmesine üzülmemek elde degil. Hadi diyelim gönül işi, gönül belediyeciliği vs ama kendisi de pek gönüllü gibi değil hani.