binek araçtaki arka koltuk kemeri – Tıbbiyeli Sözlük
Arabada arkada giden yolcuların emniyeti içindir.Uzun bir yola çıkılacaksa ve arkada oturuyorsam taktığım kemerdir.bir şey de olmaz aga tak onu işte.
Kazalarda takmayan yolcuların ön camdan fırladıkları bilinmektedir, takmaya alışmaya çalışalım. Yeri gelmişken bebek koltuğu konusunda da hassas olalım kısa mesafe fln demeden her bebek çocuk için bulmalı, kullanılmalı. Kısa mesafelerde çok kaza olduğunu çevremden tecrübe ettim zira
Eğer Kemer'i takarsanız şöföre senin araba kullanmana güvenmiyorum mesajı vermek için kullanılan bir aygıt
"boşa yapmamışlar demek ki var bir bildikleri" diyip kullandığım araçtır. rahatsız eder belki ama önce güvenlik. salak olmamak lazım.
arka koltukta bir şey olmayacak düşüncesi ile takılmayan; herhangi bir kaza sırasında ön koltukların arkasındaki koltuğa çarparak dizin zedelenmesi, ayakların kırılması, kafanın ön koltukta bulunan kafalıklara git-gel şeklinde çarpma yapması sonucunda insan hayatını etkileyen durumları bilmeyen kişilerin takmaktan sakındığı güvenlik ekipmanıdır. Sadece ön koltukların arkasında oturanlardan bahsettim. Orta koltukta oturanlar sağ ve sollarındaki kişiler kadar şanslı değillerdir. O kişiler kaza sırasında doğrudan ön cama çarpmaktadırlar. (*)Araçta takmayanlar için söylediğim tek cümle şudur. "Emniyet kemeri takmayabilirsin, ama kazadan seni kurtarmak isteyen ekiplerin işini zorlaştırma. Çünkü kolun bacağın tek parça çıkamayabilirsin."
özellikle çocuk koltuğuna takılıp sabitlenmesi gereken güvenlik gerecidir.takılmazsa bebeğin çocuk koltuğuyla beraber iki koltuğun arasına sıkışıp kafatasının kırılmasına ve orada can vermesine sebep olabilir. ağlayan anne, baba ve bir abi kalır arkada. bu dünyada bebeğini son kez koklamak isteyen anneyi avutacak hiçbir şey yoktur.emniyet kemerleri sizi ve sevdiklerinizi hayata bağlar dostlar. Kullanın bunu.
kullanımı istatistiksel olarak daha mühim olan, öndeki analogundan daha fazla hayat kurtaran kemerdir.
Kendi arabamda arkaya oturan bi arkadaş takınca fark ettiğim kemer. Aracımı yavaş yavaş tanıyorum