bir erkeğin herhangi bir nedenden ötürü toplum içinde gözyaşı dökmesi ile vuku bulan olaydır.Erkeklerin toplum içinde ağlaması garip bir hadise midir peki?elbette ki gözyaşlarının kaynağına göre değişir bu sorunun cevabı. Örneğin, bir baba, çocuklarından birinin vefat haberini aldığında, çığlık atmaya başlaması normal olağan bir durumdur. ancak toplum karşısında bir kişiden yediğiniz bir hakaretten ötürü veya bir şeyden utanç duyduğunuzda ağlamaya başlarsanız, garip bir girdaba girmişsinizdir . ya da ne bileyim sevgilin tarafından terk edildin, sen oturmuş, yitirdiğin aşkın yüzünden ağlıyorsun. sana da diyecek bir söz bulamıyorum sevgili dostum.Toplum, yıllardır erkeklerin ağlamaması gerektiğine işaret eder. aslına bakarsan ağlamanın her iki cinsiyet için de zayıflık işareti olduğundan söz edilir.özellikle de Erkeklerin ağlamaması gerektiği ve her ne sorun olursa olsun, onlarla başa çıkabilmeyi bilen güçlü yaratıklarmış gözüyle bakılır ya bizlere.

hatta ve hatta 'gerçek bir erkek' asla toplum içinde ağlamaz evladım derler. sevilen birinin kaybına yas tutsan bile, güçlü olmalı ve duygularını kontrol etmelisin derler ya hani. sana söyleyeceğim tek bir sözüm var: hadi canım oradan sende.kaldı ki hayatının en zorlu engelleriyle karşılaşan erkeklerin ağlamaması gerektiğini onlara söyleyen bir yasa veya yazılı kural geçmişte olmadığı gibi günümüzde de mevcut değil.evet hemcinslerimin pek ağladığına şahit olmadım. eğer ağlıyorsa gerçekten üzücü bir nedenden dolayı ağladığı aklıma gelir benim. bir erkeğin yıkıma uğramasının daima güçlü bir nedeni olduğunu düşünenlerdenim.en büyük korkularımızla yüzleşmek cesaret ister ve bunu yapmak demek, genellikle üzüntü gibi en derin, en karanlık duygularımızla yüzleşmek demektir.Çoğu zaman, erkeklerin bu "zayıf" duygularını güçlü bir cephe oluşturmak için gizlemeleri beklenir. ancak Erkeklere de duygularını kadınlar kadar ifade etme hakkı verilmelidir. bizler de duygularımızla yüzleşmekten kaçmamalıyız.Hüznünü, kederini ve acısını içerisinde tutup, saklamak yerine, açılması etrafındakilerle paylaşması ve enerjisini içinden geçirip, evrene akıtmasına izin vermelidir. ağlayan ve bundan utanmayan bir kişi kesinlikle güçlü bir kişidir.Umarım insanlar toplum karşısında ağlayan erkeklere normal bir gözle bakmayı öğrenebilir ve onlara bir tür destek sunup, onların yanında olabilir.
her ne kadar doğal karşılanması taraftarıysam da total benimle aynı düşüncede olmadığı için anormal karşılanan bir durum.
Duygularını göstermekten çekinmediği için hayranlık duyduğum kişi. Bi kadın olarak sanılanın aksine ağlayamamaktan ben de muzdaribim. Ağla kurtul di mi...
Kadın erkek farketmeksizin rahatlatan eylem. Sal gitsin göz yaşlarını, insan olduğunu hatırlarsın.