Çamaşır makinesi giderini klozete vereni tek kendim sanıyordum, yalnız olmadığımı anlatan başlık ve entriler, artı olarak odalardaki bez dolap..
evin ortasında ortamla alakasız duran ütü masası
evrendeki entropi yasalarına taş çıkartacak bir mutfak tezgahı
mutafkta evrim teorisini kanıtlar nitelikte yeni canlı oluşumlarının görülmesi de güzel bir detay olarak karşımıza çıkar.
Tabakların takım olarak değil de renk renk, çeşit çeşit, desen desen bazıların kenarlarından parçalar kopmuş olduğu, fırının olmadığı, (mikser rüya zaten) tüm yiyeceklerin paketlerinin ucu açılmış olarak kullanıldığı, lavobada birkaç günlük bulaşıklar.

Not : Aklıma geldikçe editlerim
Bazen somut olarak var olmayıp eksikliğiyle var olan detaylar. Mesela sandalye. Evde sandalye yok lan. Ve ben bunu ailesiyle yaşayan, doğal olarak da evinde her türlü imkanla muhteşem bir kahvaltı hazırlayan arkadaşın daveti esnasında gelen baskılara dayanamayıp "tamam haftaya pazar da bende kahvaltı işi" dediğim an fark ettim.Hatta o an fark etsem neyse, eve gelince fark ettim. Bir söz verdim ki geri dönemem hepsi linç eder beni. Sonra dönüp dedim durum böyle böyle, ya herkes kendi sandalyesini getirsin ya da iptal. Aslında teklif her türlü iptal olması yönünde. Ama bizim akbabalar durur mu, yer sofrası yaparız ama yine de gelcez sana kahvaltıya diyorlar akskdj. Hatta menüyü bile hazırlayıp özellikle kayseri sucuğu bekliyolar lükse bak. Sözlük bana bi çare...
Bütün kıyafetlerin üzerine yığıldığı sandalye

bez gardrop

Kimin olduğu belli olmayan çoraplar

Sigara kokusu
Valizin elbise dolabı olarak, boş koltuğun kitaplık olarak kullanılması. Komşudan yemek geldiğinde deliler gibi sevinen bir güruh bulunması.
Balkonunda çöp Konteynırını dolduracak kadar çöp olması. O çöp ne yük olur arkadaş atılmaz atılmaz birikir orda kokar suyunu bırakır neyse daha fazla konusamıyacagım