bir insandan etkilenmek – Tıbbiyeli Sözlük
İnsanın içinde, çevresine de yaydığı bir enerji taşıdığına inanıyorum. Böylece başka insanlar sizi görünce mutlu olabiliyor, "çok güzel gülüyorsun" diyebiliyorlar. Ya da kalbinizin en kırgın ve bekleyişli anında, size, dokunulsa kırılacak bir cam rikkatinde yaklaşabiliyorlar.
Mucizevi olaydır. Birinden etkilenmek için herhangi bir özelliğinin olmasına gerek yoktur sadece doğru zamanda doğru yerde tevafuk edilmiştir.
Bir insandan etkilenmek için bir bakış, bir gülüş, herhangi bir olaya verdiği tepki veya

ağzından çıkar bir kelime yeter çoğu zaman. Daha fazlasına gerek yoktur ve neden de aranmaz.Belki de neden aramadığımız için her defasında kaybettik, olamaz mı?
Ah be... ne güzel duyguydu o.

O zamanlar önümdeki belirsizliklerle dolu yolda sis perdesi kaybolup gider, gözlerime güneşler doğardı. Kendime bir rol model bulmuş olmak, güzel bir amaç, taptaze bir serüven demekti.

Gıpta ettiğim bir kişiliği tanımak, imrendiğim özelliklerini, ayna karşısında kıyafet dener gibi, kendime yakıştırıp mutlu olmak gibiydi. Onun hayat enerjisi üretme fabrikalarında gezinip kendim için bikaç püf nokta öğrenmek, içimdeki bir şeyler öğrenmeye hevesli çocuğu muzipçe gülümsetirdi. İşte bu! Ben tam da böyle biri olmak istiyorum, derdim. Cesur, merhametli, kendini anlatabilen ve bunu yaparken etrafındaki insanların onu mutlulukla dinlediği, kucaklayıcı, şefkatli, geniş ufukları olan, mutsuzluk eşiği yüksek, pozitif, mantıklı, uzlaşılabilir, yetenekli ve yaratıcı, bilgili ve bilgiyi arayan...ama dobrovski. Puf. Düz çizgi. Böyle biri yok.Benim bitmek bilmez kendimi arayışımda, zor olanı yapıp kendime kendi başıma bir kimlik çizmeye uğraşmaktansa, hazırda olanı arayıp onu kopyalamayı amaç edinmem hep bir kolaya kaçış oldu.

Bu yüzden enerjisinden etkilendiğim herkes içimde büyük bir coşkuyla karşılandı. İstediğim şeylere -belki- sahip olan insanları kusursuzlaştırmaya başladım ve gerçekler diye bir şey var biliyorsunuz, mutlu sandığım herkes zamanla gamsız, bencil, sadakatsiz, hoş olmayan zaafları olan, kıymet bilmez insanlar çıktılar.

Mutlu olmak belki de gerçekten böyle bir şeydir ve ben de sadece duygusal bir topumdur.(Birinden etkilenmek+hayalkırıklığına uğramak)×sonsuz. Sizi kayıtsızlığa ve önyargılara sürükleyecek bir işlemdir. Artık en son ne zaman birinin bir şeyinden etkilendiğimi ya da en son ne zaman kendim için bir gelecek veya bir kimlik veya bir amaç aradığımı bilmiyorum. Duygusuz bir topum artık. En fazla oha! Üst düzey bir pislikmiş bu da, diyerek şaşırıyorum insanlara.

Ama yalan yok, etrafımda güzel insanlar görmeyi baya özledim o da kendi ruh sağlığım için...