Tıbbiyeli Radyo Yayında!

bir stajyerin asistana ilgi duyması etik midir?

tıp öğrencilerinin tatıştığı bir konu
yanıtının "etiktir" olduğunu düşündüğüm soru cümlesi.

ama asistan olmuş, o yaşa gelmiş, lise-dershane-tıp fakültesi gibi uzun ve değişken ortamlardan geçip de hala bekar ya da sevgilisiz kaldıysa, stajyerin ilgisine karşılık veriyorsa bi bozukluk vardır diye düşünüyorum o tipte. bi insan ya cidden bu kadar beceriksiz olur, ya çok bahtsız olur, daha muhtemel olarak da problemlidir diye düşünüyorum.
ilginç bir soru ama , abi ya da abla dediğin insana karşı ilgi duyulması çok garip bence..

abi ya da abla sözcüğü gerçekten kişinin karşısındaki ile olan ilişkisini değiştiren bir şey..
bu arada etikmidir diye sorulursa.. bence değil..
iş arkadaşlarının birbirine ilgi duyması ne kadar etik değilse bu da değil..
“etik hepsi etik. boşuna kasmayın, ölücez lan sonuçta.hoşlanıyorsan, yapacak bişey yok.” diye cevap verdiğim soru.
bu işlerin etiği filan olmuyor maalesef diye cevaplayacagim soru cümlesi. kişilerin özel bir niyeti olmasa bile insan etkilesimlerinin doğal bir sonucu olarak abinin yerini aşkım alabiliyor. eğer böyle bir şey olmasını istemiyorsanız ya da etik bulmuyorsanız ya da böyle bir ihtimal yoksa tavsiyem hiç yaklasmayin. sadece stajyer asistan bakımından değil genel olarak mesefeyi korumazsaniz ateş bacayi bi sardı mı is işten geçmiş olur benden söylemesi
bir dönem garip bir şekilde, çeşitli bahanelerle sırayla entrylerin taslaklara atıldığı başlığı oluşturan soru cümlesi.

aynı bahanelerle şikayet ettiğim başka başlıktaki entrylerde sorun çıkmaması düşündürücüdür
bir asistanın bir stajyere ilgi duyması etik midir illa düşünecekseniz bunu düşünün. cünkü bir stajyer yeri geldiğinde o asistana kıdemi için saygı göstermek yanında durmak işini yapmak durumunda kalıyor. zorundalık arzeden bu durumda stajyerin abi/abla seçme özgürlüğü yok. (bkz: gece nöbeye kalan stajyere yürüyen asistan) stajyerin ilgisi daha sağlıklıdır hocam. asistanınki bazen karşıdakini kullanmaya kadar gidebilir zannımca. ‘etik değildir’ yani genel olarak bunu yazmayınca entryim siliniyor. netleşelim.
o ben olsam bari...

i mean, asistan.
kesinlikle etik değildir. çünkü istismara açık bir durumdur. asistan denilen kişi de en nihayetinde herhangi bir bölümde kadrolu çalışan, öğrencilikten bir üst mertebeye çıkmış, yeri geldiğinde derslere giren, en nihayetinde kabaca 'hoca' diye tanımlayabildiğimiz kişilerdir.

haa çoğunlukla nasıl olur genç kızlarımız kendinden büyük erkek sevdiği için (en azından bi çoğu) ve biraz da olsa karşı tarafın otoritesi olduğu için hoşlanır. işin kötü tarafı kız bunu aşk sanırken; erkek bunu dikiş tutturamadığı ilişkileri için bir fırsata dönüştürür. sonra ne mi olur? en iyi ihtimal evlenirler. en kötü ihtimal de taraflardan biri diğeriyle oynar.
ilgi duymak değil de bunu eyleme dökmek etik olarak tartışılır.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim