Hakkında "bisiklet sürmek yıllar geçse de unutulmaz."şeklinde rivayetler dolaşan doğa dostu ulaşım aracı. Rivayete uyarak yıllar sonra ben bisiklet sürmeyi biliyorum diye arkadaşlara zorla bisiklet kiralatmışlığım ve akabinde sürmeye başladığım ilk saniye çalıların arasında kaybolmuşluğum olması şahsıma rivayetin güvenilirliğini sorgulatmıştır.ama kısa süre sonra bisikleti çocuk tekerlekleriyle kullandığım gerçeği aklıma düşünce rivayete sorgulama seansı yerine kendimi sorgulama seansına dönüşmüştür. bildiğini sanmakswh
ne zaman binsem muhakkak düşerim ama yine de binmekten vazgeçmem.çünkü onun verdiği özgürlük hissini başka bişey veremiyor.
Düşme korkusuyla hep yokuş yukarı çıktığım, sürmesi çok zevkli olan bir tür araç.istanbulda karşılaştığım isbike ile dragos-kartal sahilini boydan boya gezdiğim doğrudur.

(bkz:isbike)

(bkz:bloga göz atınız)
Yakın zamanda kavuşacağım şirin ulaşım aracı. Çocukluğumun hayal kırıklıklarındandır babamın aldığı uyduruk, kırık dökük bisikletler. Artık güzel bir bisikletim olmasının zamanı geldi.
Zamanında öğrenmek için çokça çukura girip tepe taklak olup üstüme düşmüş her yerimi morartmış ama sempatisini hep koruyan ekonomik ulaşım aracı.
Öğreneli sadece birkaç yıl olan, (Öğretenimiz olmadı napalım) çok sevdiğim bir eylem olmasına rağmen bana eşlik edecek bir arkadaş bulamadığımdan yapamıyorum. Tabii yer sıkıntısı da var. Bisiklete binebilmem için önce arabayla binilebilecek bir alana gitmem gerek. Hayat önüme her zaman engeller çıkarmakta bir beis görmüyorsa...
Kendisi olmadığı takdirde yürümek zorunda kaldığınızda sanki ilerleyemiyormuş gibi hissettiğiniz araçtır.
küçükken vardı düşüp irreversible hasara uğramıştım. ama bisiklet bir başkadır. param olsa yine alırım. bisiklet yolumuz olsa kredi çeker alırım.