bizim hikayeshameless dizisinin yerli uyarlaması. genelde uyarlama dizilere çok önyargılı değilimdir ama bu dizi başka. 'lan' kelimesi bile sansürlenirken böyle bir diziyi uyarlamak cesaret ister diye düşünüyordum ki bizdekinin konusunu okudum. sonuç yine zengin oğlan fakir kız dramına bağlamasın da ben yanılayım olur mu
fragmanıyla güldürmüş dizi.
aklıma türkiye'de asla çekemeyecekleri bir sürü olay geliyor. onlar olmadan da shameless olmaz. ama zaten genel olarak orjinalini izlemeyenlere hitap edeceği için bu konuda çok sıkıntı yaşamayacaktır bence.
emmy rossum bile twitterda bizle dalga gecmis altinda da 'not turkey, it's greek' tarzinda sivamislar. bu kadari da rezillik resmen.
shameless hep izlenecekler listemde olmasına rağmen vakit olmamıştı, izleyememiştim. ta ki türkiye versiyonunun fragmanını izleyene kadar. yani bizim versiyonunda beklentiler çok yüksek tutulmamalı tabi ama "ne kadar kötü olabilir ki?" diyip önce fragmanı sonra dizinin orijinalini izlemeye başladım.

(yazının bundan sonraki kısmı randomlarla dolu, belirtmeyeceğim)

sevgili yapımcı abilerime seslenmek istiyorum. konu mu bitti, uyarlanacak yapım mı kalmadı da gittiniz en uyarlanmayacak diziyi çektiniz? kore dizileri yeterince umduğunuzu vermedi mi size? bırakın genç, açık fikirli tayfa dizinin kendisini rahat rahat izlesin. yok sansür, yok sevişme sahneleri... bunlarla uğraşamazsınız bi yerden sonra.

izlenimlerime göre hanım kızımız (fiona) kıyafet değiştirir gibi sevgili değiştiriyor. sevişmeli falan... türkiye'de kadın evlenmeden sevişince (bilmem kaç yıllık sevgilisiyle ki bu ayrıntıdan da bizene) "tü tü tü ahlakımızı bozuyor bu diziler, idaaaaam!" nidaları yükseliyor. hiçbir akıllı kul da demedi mi "bu bizde yemez gençler, başka bi şey deneyelim."

ha zaten dizi dram üstüne kurulu gibi duruyor, o belli. yeni, genç jönümüzü de sürekli değiştirebileceklerini sanmıyorum. sonrasında kıvanç'ı falan getiremezler herhalde. o yüzden olsa olsa orijinalin yandan yemişi olur, çok da kasmayalım. ama rezil olmamız beni azıcık üzdü, onu belirtmeden geçemeyeceğim.

bir daha bu tarz girişimlere girmemelerini tavsiye ediyor, daha uygulanabilir diziler için bir nebze şans diliyorum.
youtubedaki fragmanin altindaki yorumlarin diziden daha komik olacagi bir gercek. daha ilk bakista sunlari gordum

- a perfect greek array shameless greektv (array ne amk. yok string. hatta hatta power function. imgiliççeniz yok birakin bilenler otelesin yunanlara.)
- burda liam acaba kürt mü olacak ? asbssbdbdns (cok ince yakalamis. kahkaha attim sdbsjhdsd. en azindan gercege daha yakin bi oyuncu kadrosu olurdu. sarisin, bembeyaz cocuk koymuslar liam yerine)
- hikmet diye gay , rahmet diye ot içen üniversiteli mi olur aq bu nasıl uyarlama (yuzyilin tespitini yapmis. yorum yok)
- filiz: paramiz yok babamız sarhoş bu hikayede sen yoksun barış
fiona: fuck you steve we are gallaghers.
- telif falan atalım kaldırılsın aq bu ne jclsjdısnsl (en bombasi buydu bence.)

instagramda "aşk birbirinize gönüllerinizi emanet etmektir" paylaşımında filmden bir kesit görmemle izlemeye karar verdiğim, 2015 yapımı, 80 darbesinin ortamından orjin alan, gerçek hayat hikayesine dayanan bir film. suçsuz/haklı da olsanız iade-i itibarın ülkemizde ne kadar zor alınabildiğini ortaya koymuştur. evlilik hikayesi de güzeldi. bir solukluk kısa bir film. tavsiye ederim

içerik kuralları - iletişim