sadece kadınları etkileyen cinsel yolla bulaşan bir hastalık. İlk kez 1988 yılında na’vi bir beyefendi ile cinsel münasebette bulunan finikeli bir hanım tarafından ülkemize getirilmiş. Hanımefendi bir sabah haşurt huşurt kaşınarak uyanmış, endişeyle aşağı tarafı yokladığında korkunç bir manzarayla karşılaşmış. Evet, her yer masmaviymiş. Görsellerden bakabilirsiniz ne görülecek görüntü ne de çekilecek derttir tahmin ediyorum. Apar topar hastaneye koştuğunda kendisinin ilk vaka olduğu saptanmış. Etkeni araştırmak için pandora’ya gitmeyi kimse göze alamadığından yeni doğmuş sahipsiz bebekler gibi adsız kalmış artık viral mi bakteriyel mi ne olduğu paylaşılmayan etken. (Bir gün bu keşfi gerçekleştirirsem ismini lil zey koymak isterim.) waffle argoda malumumuz down there demektir. Blue da en sıcak rengimiz bildiğimİz gibi. Hastalığın İsmini öyle koymuşlar. Tabii bu hastalık anneden bebeğe de geçiyor. İlk mavi bebek bu şekilde doğmuş ve çok kısa bir sürede hayata gözlerini yummuş. finikeli hanım toplum tarafından öbürsüleştirilmiş, blue waffle dönemin baş stigması olmuş.
Her birimizin cinsel hastalık taşıyıcısı, sahibi, aday ve aday adayı olabileceği bu çağda “gerçekten mi?” diyorum. mars’a ayak bastıktan sonra pandora hayal olarak kalmamalı. damgalamaların, kategorileştirmelerin, yaftaların daimi hedefi olarak bu yola baş koydum. Bütün dışlamaları göze alıp Hâlâ na’vi beyefendilere aşık olabilen bayanlara kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum.
Siz Anıt mezarlarda yatmaya değil, pandora’nın nitrojen dolu havasını içinize çekmeye layıksınız!

Not: çok fazla waffle tüketen hanımlara bulaşma ihtimali daha fazla olduğundan korunma yöntemlerinden biri waffle tüketmemektir.

Kaynakça:
(bkz:Blue is the warmest color)
(bkz:Men are from mars, women are from venus)
(bkz:Blue: the history of a color)
(bkz:Mavilim mavişelim) (anonim)
(bkz:mavi göz) (by mahsun kırmızıgül)