bohemian rhapsody

gelmiş geçmiş en iyi 100 rock parçası listesinde ilk 3'e gözü kapalı girebilecek muhteşem queen eseri.
insanda çok farklı duygular uyandırabilir.
video klibi olan ilk şarkı ve opera rock diye aklımda birkaç şeyler kalmış lakin doğruluğundan emin olamayıp şühpe duyduğum araştırmadığı araştırmadığı şarkı. sınav var aga. neyse bu şarkı öyle bir şarkıdır ki söylenemez. söyleyenlerin rezil olma olasılığı yüksektir. o ses kimde var aga? dinlenmekle ve çalmakla yetinmek önemli. çalmak da öyle oyunda çalmak değil yani harbi çalmak.
`the show must go on` dan sonra, belkide ikisi de birlikte en sevdiğim queen şarkılarından biri.

easy come, easy go
little high, little low
queen'in en çok sevdiğim şarkısıdır. 1975 çıkışlı bu parçanın hikayesi çok sorulmuş ve üstünde düşünülmüş ancak grup üyelerinin hiçbiri bunu bizlerle paylaşmamıştır. hala hikayesi hakkında birçok teori mevcut.

grubun solisti bir efsane olan freddie mercury'dir. maalesef 1991 yılında hiv taşıdığını halka açıklamasından 1-2 gün sonrasında aramızdan ayrılmıştır.

ne mutlu ki şimdi bu efsanenin hayatını daha yakından görebilme fırsatını bulacağız. neden mi? 2 kasım 2018'de yine "bohemian rhapsody" adıyla freddie ve queen'i anlatan bir film bizlere sunulacak. başrolde rami malek var. bir kesim beğenmese de bence fena değil. bir an önce 2 kasım gelsin!

p.s: 100. girim queen'e kısmetmiş. helali hoş olsun yiğidime! *

başlığını görünce ne zamandır dinlemediğimi farkettiğim, muhteşem şarkı.
dinlerken eşlik etmek zor da olsa, söylemeye çalışmak bile keyiflidir.

içerik kuralları - iletişim