sevenlerinin dans ve şarkı sahnelerini tekrar tekrar izlediği endüstridir. `aamir khan` daha çok mesaj içeren şaşırtan ve bollywood'a aşina olmayanların da izleyebileceği filmlere imza atarken `shahrukh khan` ise dansıyla müziği aksiyonuyla buram buram bollywood kokan aşk filmlerinin gözde oyuncusudur. hangisinin `king khan` olduğu hep tartışılır. hatta bu tartışmada aksiyon filmlerinin vazgeçilmezi gereğinden fazla görünen kaslarıyla ünlü `salman khan` da anılır.

aamir khan tipi düşündürücü filmlerden bazıları için

(bkz:pk)

(bkz:taare zameen par) (her çocuk özeldir diye çevrilir, yeryüzündeki yıldızlar demektir.)

(bkz:3 idiots)

(bkz:fanaa)

(bkz:ghajini)shahrukh khan tipi filmler için

(bkz:devdas)

(bkz:rab ne bana di jodi)

(bkz:om shanti om)

(bkz:khabi khushi khabi gham)

(bkz:kal ho naa ho)

(bkz:dilwale dulhania le jayenge) (gösterime girdiği 1995 yılından beri hala sinemalardadır ve seansları hala doludur)mesaj içerikli shahrukh khan filmleri için

(bkz:my name is khan)

(bkz:chak de india)

(bkz:swades)iş bu liste tarafımca en beğenilen filmlerden oluşmuştur efendim
Dans ve müziği çıkarırsak filmlerinin konuları yeşilçama pek de uzak değildir. Genelde kızla oğlan kavuşur mutlu son dansla biter.
Yıllar önce `milyoner` filmini izlemiştim. Zaten oscar alarak kalitesini göstermiştir. 3 aptal ve benim adım kahn da izlemiştim. Açıkçası hiçbiri milyoner gibi bende etki bırakamadı maalesef. Bu arada neden her filmine insan dans sahnesi koymak zorunda hisseder kendisini buradan bollywood a sesleniyorum neden?
Aamir khan'ın başını çektiği hindistan film sektörü,her filmi kaliteli olur mu bi insanın
hollywood un hint versiyonu olan bollywood bana nedense çakma hollywood gibi gelir, filmlerinden sadece 1 tanesini izledim o da zaman kaybı, aamir khan adındaki şahsın daha fazla ünlü olmasını sağlamıştır, ve çok kafa yoran müzikleri, dansları var.