Tıbbiyeli Radyo Yayında!

bülent ecevittürk siyaset tarihine damgasını vurmuş, karaoğlan lakabı ile halkın sevgilisi olmuş, türkiye'de sol partinin alabileceği en yüksek oy oranına erişmiş olan ve kıbrıs barış harekatı sırasında ülkenin başbakanı olan siyasetçi.

bugün ölümünün 11. yıl dönümü imiş. ruhu şad olsun.
namı diğer karaoğlan'dır.
anayasa kitaçığı fırlatma olayının kahramanlarından. diğer kahraman eski cumhurbaşkanı sezer'in iddiasına göre gerginliğin temel nedeni ecevit'in fazilet partisi'nin kapatılmaması konusundaki telkinleridir.
türkiye'de 4 kez başbakanlık yapan, iyi derecede ingilizce bilen, üniversite diploması olmadığı için cumhurbaşkanı olması mümkün olamayan siyasetçidir
sanırım, bu coğrafyada 'eline, beline, diline' en sahip politik figürdür.
bazı olumsuzluklarla da anımsıyor olsam da!
'iyi biliriz' diyebileceğim siyasetçilerdendir.
kimseden milliyetçilik dersi almayan karaoğlan, milliyetçiliği sokaklara değil, kıbrıs'ın dağlarına yazmıştır.

12 eylül olayları(darbesi) sonrası siyasi yasaklı olan bülent ecevit'in yerine eşi rahşan ecevit demokratik sol parti'nin temellerini atıp, partinin genel başkanlığını üstlenmiştir(1985).

-birçok yazara ilginç gelecek ama kendisi 1977 seçimlerinde chp ile konya dahil birçok iç anadolu ve doğu anadolu ilinden en yüksek oyu alarak %41 gibi bir oy oranıyla birinci parti seçilmiştir(1980'de darbe sonrası görevden alındı).

-robert koleji mezunu olduğu için "havaryu?" veya "verizyor kravat?" şeklinde olmayan oldukça akıcı bir ingilizceye sahiptir.

yazılacak çok şey var aslında hakkında ama ilgi çekici olanları aktarmak istedim.
türkiye için fazla dürüsttü. ne kadar eleştirilse dahi her zaman artıları eksilerinden fazla olacaktır.
ecevit'in çevirisini yaptığı 'adam olmak' şiirini lise birdeyken sevgili edebiyat hocamız sayesinde öğrenip,karaoğlanin şairliğini de keşfetmiştim.ama beni düşündüren böyle bir adamın,ince ruhun (çünkü bana göre şairler ince ruhlu insan olmalıydılar) merve kavakçı olayında ki tepkisi oldu.bilmiyorum belki de o an etrafındakilerin gazına gelmiştir.

içerik kuralları - iletişim