sözlükte bulunması gerektiğini düşündüğüm başlık. herkes bir bilgi yazsa, aklından veya sağdan soldan toplayarak, çok iyi olacağını düşündüğüm başlık. ben açtım, başlatayım madem:

-paraguay bayrağının ön ve arka yüzü aynı değildir.
bir insan günde ortalama 60-100 adet saç teli kaybeder.bir tıpçının kaybı herhalde bu sayıların (en az)iki katıdır nacizane gözlemim bu yönde kendimden ve arkadaşlarımdan yola çıkarak.
Ameliyathanede yeşil renkli kıyafetlerin tercih edilmesinin nedeni, yeşilin renklere göre kırmızının (kan) zıt rengi olmasıdır. Yani göz kanı daha net görsün, renge alışmasın istenmektedir.
Erkeklerin kıyafetlerindeki düğmeler sağ tarafta, bayanlarda ise tam ters konumdadır. Bu durumun sebebi ise orta çağda asil kadınlara giyinirken hizmetçilerinin yardım etmesi imiş. Çevremdekiler bilmiyor. Haaa siz biliyorsanız ortalık yerde cahil demeyin, özelden yazın ben bi köşede apoptoza giderim.
Suriye bayrağı kırmızı-beyaz-siyah şeritler üzerine iki yeşil yıldızdan oluşurken yeşil-beyaz-siyah şeritler üzerine 3 kırmızı yıldız olan öso bayrağıdır.
1936 olimpiyatlarında Lichteinstein ile Haiti bir müsabaka için karşı karşıya gelmişler.Şaşırtıcı olan kısım ise bu iki ülkenin bayraklarının tıpa tıp aynı olması.