çalıştın mı?

insanın canını sıkan sorulardan biridir. hele çalıştım dedikten sonra karşıdaki hiç çalışmadım derse. birde senden yüksek alırsa...(bkz: ders çalışıp "hiç çalışmadım" demek)
çalışmadım dersin ooo çalışıyor da söylemiyor, çalıştım dersin ooo çalıştım diyorsa kim bilir kaçıncı tekrarı atıyor denir genelde. ya size ne bize ne be kardeşim. çan yok bi şey yok baksın herkes kendi işine işte. konuyla ilgili sor, bu çıkar mı sence diye sor ne bileyim başka şey sor. he çalışmıyoz çalışmadan geçiyoz he.
çalışmak mı o da ne? öğrenci son günün kahramanıdır.
((sonra sınıfta kalandır))
duyduğumda genelde hala çalışmamıș olduğumdan, beni en yakın dönemeçten dönüp mevcutsa bir yükseklikten kendimi bırakma düşüncelerine gark eden sorudur. "eh işte biraz" deyip geçiştirilir; eğer karşıdaki didiklemeye devam ederse ilişki kesilir, yok anlayış gösterip konu değiştirirse arkadaşlık devam eder.
(bkz: arkadaş turnusolü)
nöroanatomi komitesinden 2 hafta önce sınıf 2.sine sorduğum, "yok ya daha medulla spinalise bile başlamadım napcam bilyorum hoff" cevabını aldığım soru. komiteden 96 aldığını görünce bol bol küfür geçti kafamdan.
duyduğum anda eblediğim sorulardan biri. yahu "uyudun mu?" bile bunun yanında daha mantıklı bir soru kalıyor be. en azından bilinince karşındakine bir faydası var. çalışıp çalışmadığımı öğrenince noluyor ben de onu anlamıyorum ve çoğu zaman gerçek hayatta "duyuldu" yapıp bırakıyorum. sorunun hakkı da bu cevaptır diye düşünüyorum. bana göre mi yaşıyorsun arkadaşım?
bide bunun neye çalışcaktık ki olm ya versiyonu vardır
çok iyi çalıştım tüm konular bitti diyerek yanıtlarım karşımdaki samimi arkadaşım değilse yüzü limon görmüş gibi olur swh
bu soru şu diyaloğun içinde bana daha komik geliyor.

+selam, nerdeydin, ortalıkta görünmedin bugün pek?
-kütüphanedeydim ya
+naptın çalıştın mı?
-(başka napacağım işte yahu?) evet öyle oldu gibi biraz heheh.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim