can sıkıntısı

insanın başına en sık bela getiren durum.
kişiye içinde kocaman boşluk varmış da daha da genişliyormuş gibi hissettiren durum. aslında kalkıp dolansa, yürüyüş yapsa, birine telefon edip konuşsa geçecek gibi olur ama işin kötü tarafı kişi büyülenmiş gibi bu boşluktan kurtulmak için hiçbir şey yapmayarak boşluğu daha da besler.
bir haftadan fazla bir süredir içinde bulunduğum durum. can sıkıntısından çok içimde bir sıkıntı, darlanma var sanki. belli bir neden de bulamıyorum düşününce. tatili fazlasıyla bomboş, verimsiz, hiçbir planımı gerçekleştirmeden geçirmemdir nedeni belki de , bilemiyorum..
iç dünyası dar olan insanların çoğunlukla muzdarip oldukları hâl. tabii iç dünyası geniş olanların canları sıkılmıyor değil, sadece daha zor. ama iç dünyası dar olanlar için günümüzde çok fazla çözüm var hem de hiçbir çağda olmadığı kadar. akıllı telefonlar, internet, oyunlar, diziler, sosyal medya... bunlarla canının sıkılması neredeyse mümkün değil, ömrünün yetmeyeceği kadar vakit harcayacak yerler var. dünyanın her yerinde bilgi, belge, görüntü, ilişkiye ulaşabiliyorsun. eskiden canları sıkılan insanlara günümüzü anlatsaydık bizim yerimizde olmak isterlerdi.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim