canan dağdeviren – Tıbbiyeli Sözlük
Science&SciLifeLab ödülünü Tıp alanında kazanmış gururumuz.

Yurtdışına kapağı atıp özgür ortama kavuşan türk bilim insanlarının bilimsel ödülleri leblebi gibi toplamaları yök, meb, tübitak vs. gibi kurumları biz ne yapıyoruz da burada insanları köreltiyoruz diye düşündürmelidir.
İnsanların önünün açıldığında,fikirlerini hayata geçirme şansı verildiğinde neler ortaya çıktığının canlı örneğidir.
gerçek bir cumhuriyet kadınıdır. son derece başarılı olup,bilim adına gerçekten aktifitr,bir çok ünlü kurumdan ödül almıştır. hepimizin örnek alması gerekmekte.
uzun süredir takip ederim ve çalışmalarını, atıflarını, ödüllerini, h-index değişimini didik didik ettim. başarılı, övgüye değer ve azimli genç bir bilim insanı olmakla beraber en ufak hareketinde türk medyasında göklere çıkarılıp popüler edilecek kadar büyük ve etkili bir bilim insanı değildir. olur mu, olabilir. ama değildir. bulunduğu konumdan daha iyisine sahip avrupa'da ve dünya genelinde çok fazla türk bilim insanı var. o nedenle konu bir bilim insanını türk milletine tanıtım olduğunda overrated olan bir bilim insanıdır.
okulum olan adana çeaş anadolu lisesinden mezun bilim kadını.bir de vefalı ki bu yıl okula gelip seminer vermiş,başarıları daim olsun.