carpe diem

anı yaşa,
anı yakala,
anın tadını çıkart,
yarın yokmuş gibi bugünden zevk al, şekillerinde tanımlanabilir.

iyi, hoş, güzel ama yarın yokmuş gibi düşünemiyorum, sorumluluklarım var diyorsanız en azından önümüzdeki ay veya yıl yokmuş gibi davranın, gerçekten fark yaratıyor. bu da modifiye carpe diem olsun.

(bkz:ölü ozanlar derneği)
eksik bir ifade olduğunu düşündüğümden mantıklı gelmeyen söylem.

ileride daha güzel bir şekilde yaşanacağını öngördüğümüz anlar uğruna şu andaki anlar feda edilebilir, zevk almaktan vazgeçilebilir.
yarın yokmuş gibi bugünde yaşamak günümüz toplumunda kendi hayatlarında bir şeyleri değiştirmek isteyen insanların başarma isteklerini örselediğini düşünüyorum.

bana göre önemli olan yarını düşünmeden yaşamak değil de çevremizin farkına varabilmektir. geleceğe dair öngörülerimizi gerçekleştirmek için çabalarken havadaki kuşu, bulutları, karşı dairedeki komşuyu fark etmektir. geleceğe dair öngörüler için de insanın kafasında belli bir düşünce olmalıdır ben insanın hayatının artık yaklaşık olarak stabil hale gelmesi gereken zamanı 40 yaş civarları olarak görüyorum.

yaşadığımız anın farkına varmamızı engelleyen etmenlerin en önemlilerinden de sosyal medyayı ve iflah olmaz dizileri saymak haksızlık olmaz. kendi yaşadığımız an, kendisini ya şimdi ya da sonrası için değerlendirmemizi beklerken biz anımızı başkalarının yaşadıkları anlarla dolduruyoruz.
her komite carpe diem diyerek farmayı eliyordum(tıpçının carpa diemi başka olur).ve içerden bildiriyorum yıl içinde çok fazla carpe diem dediğim için finalde muhtemelen buna a diem buna b diem diyerek geçicek.yatırım tavsiyesi değildir.

büt sonrası güncelleme:arkadaşlar büyük hesaplar sonucu bütte hepsine c diem dedim.60 küsürle geçtim.ne diem bundan sonra hep carpe diem
lat. anı yaşa, gününü gün et, hayatın tadını çıkar
sözlüğümde carpe diem eşittir anı yaşa. iyi veya kötü o an bir daha yaşanmayacak, aynı hisleri hissedemeyeceksin, zevkini çıkarmalısın o zaman. o
"an"da üzülüyor musun? dibine kadar üzül, en iyi nasıl üzülünürse fazlasını yap. mutluluk verici bir an mı? göklere çık, bulut ol, nasıl mutlu olunur kendine göster. carpe diem budur.

içerik kuralları - iletişim