çayın abartılmış bir balon olması – Tıbbiyeli Sözlük
başlık gayet açık. Çay abartılmış bir balondur. 19.yy'e kadar bu topraklarda çay nedir bilinmiyordu.Edit: ben kimseye çay içiyor diye hakaret etmedim, çay çok kötüdür lanet bir şeydir de demedim. Kendi görüşüme göre fazla abartıldığını ifade ettim. Ama gel gör ki tahammülsüz, farklı görüşleri kaldırmakta zorlandığını düşündüğüm bir yazar vermiş veriştirmiş:"çay milli içecektir,güzelim karadenizimizin güzel mahsülüdür,bazı yanlış batılılaşmış ülkemizin kendini aydın(!) olarak gören cahil latte,mocha,americano,espresso vs.gibi kahve türlerini tüketen aynı zamanda bunları içmesinin yanında çaya dil uzatan bu karaktersizlerin seviyesizliklerini ve aşağılık komplekslerini göstermektedir git ne içiyorsan iç ancak çaya laf edemezsin haddini bil."Kendisi yazılanları kavrayamamış galiba. Önce cahil demiş, sonra bazı kahve türlerini tükettiğimi öne sürmüş, karaktersiz ve seviyesiz olduğumu iddia etmiş, aşağılık kompleksi içerisinde olduğum çıkarımına varmış.Baştan aşağı hakaret dolu bu giriyi yazan çomar, öncelikle fikirlere saygılı olmayı öğren. Yazılanları düzgün anla. Bu çomar halinle seviyeden ve karaktersizlikten bahsedip had bildirince komik duruma düşüyorsun.
Çay simitle içilir. Çay cigo ikilisi vazgeçilmezdir. Batak oynarken içilir. ders çalışırken içilir
Balon olduğunu kanıtlayan bir özelliği de hararet yapmasıdır. Harareti alır diye kim uydurduysa buradan selamlarımı iletiyorum. İyi olan bir özelliği varsa kışın içimizi ısıtmasıdır.
ayıptır,bu toplumda çayın yeri en güzel nöbette anlaşılır. çaysız nöbet olmaz arkadaş,bu ayrıca her nereye gidersen git toplumsal da bir bütünlük göstergesi,her yerde bir demlik çay her sohbeti açar,her insanı konuşturur.