cerrah

mesleki tatmininin dahili bilim uzmanlarindan daha yuksek oldugunu dusundugum.
insanın aptalı doktor, doktorun aptalı cerrah, cerrahın aptalı beyin cerrahı olurmuş cümlesinin öznelerinden biri.
ortopedi hocalarımızdan biri şöyle demişti " çok çalışarak iyi bir cerrah olabilirsiniz ama mükemmel bir cerrah olmak için allah vergisi bi yeteneğinizin olması lazım.benım gıbı. "
yıllarca doktorlar dizisinin etkisiyle "kutsi a.k.a levent effect" bütün vücudumuzun en derin fasyalarına kadar işledi. uzun zaman boyunca cerrah olursam yatım olacağını ve her gün hastanede düzenlenen seks partilerine onur konuğu olarak katılacağımı sanıyordum. küçükken tabi. 6-7 sene önce en azından. neyse, daha tusa falan vakit var ama düşünüyorum da bu ülkede kalmaya devam edeceksek para ileride her zamankinden daha fazla gerekli olacak gibi görünüyor bu şartlarda. acaba kutsi kadar olmasa da yine de diğer branşlara göre daha fazla mı para kazanıyor bu insanlar? devlette mesela. zorluğu falan bir kenara bırakıp tamamen maddi olarak bakarsak olaya, let's talk about business mantığı yani.

beni bilgisi olan biri aydınlatabilirse bu konuda çok memnun olurum aslında, hiç doğru bilgi veren bir kaynak yok çünkü sağda solda. bazıları bilerek manipüle ediyor az gösteriyor, bazıları havasını atmak için fazla söylüyor. çok büyük uçurum var gibi. ileride bizi ne beklediğini cidden merak ediyorum maddi olarak, bütün branşlar için.
bana uzak bir o kadar da korkunç gelen dal. çok çok çok ünlü ve kısmen milli cerrahlarımızdan biri ve onun biraz daha az ünlü, daha milli ve çılgın cerrah babasıyla ilgili saçmalıkları dinledikten sonra kesinkes seçmemeye karar verdim. babası anılarını yazmış. kitabın yeni baskısı yok ama nadir kitap’ta vardı galiba. isim vermek istemiyorum, anlaşılıyordur zaten.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim