Lena Headey tarafından canlandırılan game of thrones karakteri.erkek kardeşi Jaime Lannister ile ensest ilişki yaşamaktadırlar.

---spoiler---

tahta oturmuştur efendim bu sezon finali itibatiyle.

---spoiler---
çocuklarına karşı aşırı koruma gösteren ve bizdeki "miras aile içinde kalsın" anlayışıyla yapılan akraba evliliğinin diğer bi versiyonu olarak aile içi saflığın bozulmaması adına ırkın devamı için kardeşi jamie lannister ile ilişki yaşayan aşırı kinci,çirkef,kötünün tam anlamıyla vücut bulmuş hali olan game of thrones karakteri.(bkz:lannisterlerin hepsinin sarı sarı ortalıkta dolanması)
Laikliğin bir numaralı savunucusu. Özellikle o ---spoiler---

patlamadan

---spoiler--- sonra şarabını keyifle içişi yok mu helal olsun dedirttiriyor insana.
---spoiler---

kendisi jaime lannister tarafından öldürülecektir demedi demeyin

---spoiler---
Babasının kızı. Suya götürür susuz getirir. taht için yapmayacağı şey yoktur. önce fetoyla işbirliği yapan sonra darbeyle bunların köküne kibrit suyu döken cersei reyiz.
kendisini tyrion'un öldüreceği söylenir ama jaime öldürürse de şaşırmayın.bu sezon olmasını bekliyoruz.
Deli kraliçe lakabını alacak kadın. Helal olsun aşkını yaşamasını da bildi intikam almasınıda. Zamanında tyrion kardeşini de sevseydi ikisi birlikte baya iş yapardı ama zaten o işler de karışık şimdi spoiler olmasın izlemeyen ve bilmeyenler için.En çok o dinci pisliğin kökünü kazdığı sahne tekrar tekrar izlemelik. Şimdi var olsa o gazla imam hatipleri de kapatırız.
Son zamanların deyimi ile tam bir sinsirella bir karakter kötü karakter olsa bile şahsen severim kendisini