che guevara – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
video
Poz verme konusunda özel bir yeteneğe sahip devrimci.Ayrıca kendisi 1959'da gazze'yi ziyaret etmiş ve ordaki sorunun artık bir küresel sorun olduğunu belirtmiştir. Güzel adamdır vesselam.Not: ayrıca şöyle bir eleştiri de vardır. Küba'da fidel castro ile yapılan devrimden sonra kurulan hükümette çok kısa bir süre kalıp tekrar başka bölgelerde silahlı operasyon ve direnişlere katılmıştır. İşte bu sebeple sakin toplum hayatına ayak uyduramadığı, savaşmayı kişisel bir tatmin aracı olarak kullandığı ortaya atılmıştır. Tabi bu bir eleştiridir. Ama araştıran görür ki aksiyonsever bir durumu mevcuttur.
Uzerine kitaplar yazılası bir adam. Ama fotoğraflarını her gördüğümde lisedeki matematik hocamın okuduğum kitabın kapağına bakarak " hmm sen ne okuyorsun öyle bakalım ? "Çi "' nin hayatı. Solcu musun kızım sen ? " diyişi aklıma gelir yarılırım .
Arjantinli doğumlu, küba sanayi bakanı devrimci,sosyalist doktor. Örnek bir kişiliğe sahip bir insan olan che dekatlar boyu insanları etkilemiştir.
bu adamın dövmesini koluna yaptıranların ,3'ü bu adamı tanımamaktadır ve bunlar, dövmecinin dükkanda gösterip önermesi üzerine "bu havalıymış abi bunu çiz" diyenlerden oluşmaktadır.