çıkmış soru – Tıbbiyeli Sözlük
Komite sınavlarında, hocaların daha önce sorduğu birkaç soruyu öğrencilerine armağan ettiği sorulardır. Gülü susuz bizi aşksız bırakmaz.Tıp öğrencileri arasında 'çıkmış soru etiği' gibi bir tartışmaya yol açar. Buna göre çıkmış soru taraftarlarına karşılık "hastanın da çıkmışına bakarsanız artık yha .s.s" diyen, okul ortalaması iddaa'da sürpriz oran sayılabilecek öğrenciler de vardır.

Bir de tüm bunlardan ayrı olarak çıkmış soruyu sınavda yanıtlayamayan öğrenciler vardır ki off dillere destan.

Sınav sonunda yanlış yaptığı soru hakkında "off abi o soru kekti ya, çıkmışlarda da vardı.", "tamam bu soruyu saymıyorum kesin doğru yapmışsındır.", "ehehehe o soru cepte o soru cepte!" Diyen insanlar çıkar. Kahramanımız ortada dayak yiyen yeşilçam karakterlerine döner.

Fon müzik; [https://m.youtube.com/watch?v=GJy2u_pUac0 ~ ne faydası var. ]
Sınavda görünce insanın gözleri parlar. Bunun yanında Soruyu hatırlayıp cevabını hatırlayamamak ayrı bir dramdır.
cok calisilamamis komitelerde hayat kurtarir ama aliskanlik haline getirmemek lazim hekimlik hayati icin
ön sıraların müdavimleri için hep bir eleştiri kaynağıdır. Hep diğerleri de neden çıkmışla belli bir notu geçiyordur,ama o çalışmıştır diğerleri gezmiştir. Aynı zamanda bu insanlar erkenden gelip yer de tutar . velhasıl kelam candır efendim,her tıbbiyeli bir gün çıkmışla geçecektir hakkıdır. sonuçta hekimliği belirleyen o saçma çoktan seçmeli soruları değil ,hasta ile karşılaştığınızda tavrınız,bilginiz bunu da kullanabilmektir. size çıkmış yanlıştır diyenleri ciddiye almayınız.
Çıkmış soru çölde bir vaha gibidir. Bir yaşam öpücüğüdür tükenen umutların yeniden yeşermesidir. Çıkmışın değerini tıp okumayan bilemez
aslında bilgiyi en iyi öğretme yoludur şöyle ki eğer hoca 4 maddede bilinmesi gereken bir bilgiyi her sene sürekli olarak sorarsa o maddeler akılda kalacak ve asla unutulmayacaktır