cloud atlas

başrolünde tom hanks ve halle beryy'nin gibi oyuncuların olduğu


2012 alman-amerikan ortak yapımı wachowski kardeşler ve tom tkywer tarafından yazılan ve yönetilen dram ve bilim-kurgu filmi. david mitchell 2004 yılında yayımlanan filmle aynı ismi taşıyan romanından sinemaya uyarlanmıştır.


filmde genel olarak matrix gibi gerçek yaşam nedir tarzı bir sorgulama var fakat anlaşılması daha kolay bir film.

ayrıca aynı kişilerin farklı farklı hayatlarını görmek iyi oluyor.

iki saat elli dakika süresi olabilir ama kesinlikle buna değer.
temelinde reenkarnasyon ve kelebek etkisi konularının işlendiği baş yapıt. her oyuncunun farklı zaman dilimlerine ait birden fazla rolü var. görseller ve makyajlar fazlasıyla iyi.
dünyada varoluş sorularına kendince cevaplar veren ve insanların kafasında başka sorular uyandıran bir film. bir oyuncu bir zaman diliminde insan ırkının kurtuluşuna yardım eden dindar bir kabile yerlisi iken başka bir zaman diliminde uzun süren bir gemi yolculuğunda gizli gizli birini zehirleyip altın çalma peşinde koşan biri olabiliyor. neticede önceki hayatlarımızda ve gelecekteki hayatlarımızda büründüğümüz iyi ve kötü karakterler dünyadaki akışın bir parçası oluyor, her zaman bu dünyanın bir parçası oluyoruz. ait oluyoruz.
ilerde bir gün aşık olursam bir cuma akşamı sevdiğimle, şarap eşliğinde, izlerken "yaaaaa önceki hayatımızda da beni seviyo muydun yaa acaba" diye darlayacağım film. çogzel.
sinemada sıkıcı bulmam üzerine yarısında çıktığım film.yorumlar üzerine oturup adam gibi izleme kararı aldım.

içerik kuralları - iletişim