görsel
16 ocak 2002'de `tgrt`de yayına başlayan aile komedi dizisi. senaristi dizi dahisi `birol güven`dir. önce tgrt'de sonra `atv` ve `star tv`de yayınlanmış olup 2005'te ilk seri bitmiştir. 2010'da tekrar canlandırabilir miyiz düşüncesiyle tekrar başlamış olup 2013 eylülünde ikinci seri de bitmiştir.

hayatımıza kimleri, neleri sokmadı ki.. taş fırın erkeği haluk'u oynayan `tamer karadağlı`, evin annesi meltem'i oynayan `pınar altuğ`, havuç kafa emre'yi oynayan `furkan kızılay`, ergen aile kızı duygu'yu oynayan `ayşecan tatari` (sonrasında değişmiştir), light erkek selami'yi oynayan `özgür ozan`, dominant teyze'yi oynayan `zeyno günenç` ve tabii tıbbiyelilerin endokrin dersleri sebebiyle en çok bildiği karakter çaycı hüseyin `alparslan özmol`..
Küçüklüğümüz dizilerinden biri, atv adlı kanalda oynardı, havuç adında bir oğulları vardı, daha sonralarda fox startv gibi kanallarda yeni sezon başlanmıştır, eskisi kadar tutulmadığı için yayından kaldırılmıştır.

(bkz:havuç kafa)

(bkz:rating mağdurları)
Tipik bir orta sınıf türk ailesini anlatan durum komedisi. Sıcak, samimi ve eğlenceli. Şimdilerde a2de yayınlanmakta.
3e gittigim senelerde izlemek iyiydi hostu, buyudukce suyu cikti. Bi de geri donuyormus bilmem ne.
Çocukluğumun dizisi, ailece izlerdik ne güzel günlerdi be ! Şimdi de çıkmış ama bence eski tadı vermiyor .
Ortada esas ailenin çocukları yok, dizi halen devam ediyor. Her sezon üç kere halukla meltem boşanıyor olayı dönüyor.Tadında bırakılmasının daha iyi olduğunu düşündüğüm dizi
"mutfak..." repliği ile bir çoğumuzun aklına kazınan, ilk çıktığında sempatik gelen ancak sonradan bayan türk dizisi