coldplay

britanyalı bir rock grubu. dinlerken huzur verir, içinizi mutlulukla doldurur. bulutların arasından süzülüyormuş hissi verir. samimidir, şarkıların sözlerinde kendinizi bulursunuz. bu güzel grubun güzel insanları ise şöyle: chris martin (ana vokalist), johhny buckland (ana gitarist), guy berryman (basçı), william champion (davulcu, arka vokalist).
(bkz: trouble) (bkz: magic) (bkz: paradise) (bkz: yellow)
gibi harika ötesi muhteşem şarkılara imza atmış gruptur.
şarkılarıyla huzur bulduğum sayılı gruplardan (bkz: clocks)(bkz: fix you)(bkz: up up)(bkz: adventure of lifetime)up up ın klibiyle ayrı boyutlara dalmanın keyifliği
henüz hiç türkiyeye gelmemiş ünlü grup.
(bkz: the scientist)
(bkz: magic)
(bkz: yellow)
(bkz: up&up)
(bkz: birds)
(bkz: everglow)
(bkz: in my place)
en sevdiğim şarkılarıdır.
bundan 20 yıl sonraki insanlar için efsane gruplar listesinde yer alacak bir müzik grubu. hani deriz ya beatles vardı, ne efsane gruptu diye. ileride aynen böyle anılacak bir grup bence. bunu söylerken belki de john lennon'un sesinden dinlemeye alıştığımız imagine şarkısını bir de chris martin'den dinlememin etkisi vardır bilemem ama sizce de bu insanlar saf güzellik ve barış temalı şarkılar yapmıyorlar mı? dinlediğinizde sizin de gözünüzün önünde uçsuz bucaksız deniz ve gökyüzü canlanmıyor mu? hatta son çıkardıkları albüm `a head full of dreams`deki `up&up` şarkısı ile bence bu temayı tam olarak tutturmuşlar. zaten beatles'ın da bir şarkısında verdiği 'all you need is love' mesajını ki zaten şarkının adı buydu yanlış hatırlamıyorsam, up&up'ta believe in love sözleriyle bir kez daha vurguluyor coldplay. bence coldplay dinleyen ama gerçekten severek hisssederek dinleyen insandan zarar gelmez, gelemez. beni de böyle insancıl yapan bir grup kendileri.
atatürk havalimanı saldırısından sonra sahnede türk bayrağı açıp, everglow şarkısını tüm türkiye için söylemişlerdir.
sağ olsunlar.
2008 ve sonrası albümleri tam bir hit olsun amacı ile elektronik üzerine yapılmış, oysa 2008 ve öncesi albümlerini hatmedenlerin yeni albümlerini hazmedemediği müzik grubu. anne baba şefkati ile yaklaşıp ne olursa olsun sonuçta coldplay diyip dinlemeye devam. (bkz: a rush of blood to the head) (bkz: death and all his friends)
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim