couchsurfing – Tıbbiyeli Sözlük
Ülkeye gelen turistlerle tanışıp onlarla vakit geçirmeyi sağlayan, yurt dışına gidildiğinde de kalınacak yer ve yine yerelden insan bulmayı sağlayan platform. Kullanıcılar profillerine kendilerini tanıtan cümleler eklerler. Ayrıca hosting yapılmışsa evde kalan kişiler, ev sahibi hakkındaki yorumlarını yazabilir.

---spoiler---

Belgrad'da kullandığımda tanıştığım kadın oldukça sıcakkanlıydı. Bize şehri gezdirdi, ucuza yemek yenecek yerleri gösterdi ancak tam hesap ödeyeceğimiz anda bahşiş bırakmam için beni zorladı. Bırakmayınca da biZden ayrıldı bir anda. Kadının amacı benim için gizemini hep koruyacak.

---spoiler---
2007'den beri üyesi olduğum,yurt dışında yaşarken evimde bir kaç kez misafir ağırladığım,istanbul'da buluşma zirvesine katıldığım, faydalı,aynı zamanda bünyesinde bir o kadar da ilginç üyeleri barındıran samimiyet ve güven esasına dayalı bir site & oluşum.
meksikalı arkadaşlarımın evinde bu siteden gelen bir çocukla tanımıştım.yedirip içirip gönderdiler ve bundan çok mutlu oldular.onun dışında bir türk kadın arkadaşım da bir italyan piçin kendisine oda dolu beraber yatalım dediğini söylemişti.
ben de 2 yıldır üyesiyim,kaç yüz kişiye mesaj gönderdim seni buraya gelince gezdireyim diye ama kalacak yer sağlayamam deyince fikir değiştiriyorlar. çoğunun amacı buraları gezerken beleşe kalmak