criss oliva

bu yeryüzüne gelmiş, gelebilecek en büyük gitarist ve virtüözdür. bu; en azından benim için tartışmasız, a priori bir doğrudur. 1963 doğumlu olup 1993'te 30 yaşında trafik kazasında hayatını kaybetmiş, ona rağmen kısa müzik kariyerine inanılmaz sololar, besteler sığdırmıştır. elektrik gitarda gifted veya talented olmanın saniyeler içinde onlarca kaotik nota basmayla değil; beynin her noktasına hitap eden asil ve özgün bir tını yakalamayla olacağını göstermiştir. soloların neredeyse hepsinde, yalnızca kendisine ait olduğunu bildiğiniz ve kelimelerle açıklayamadığınız elit bir müzikal tat vardır. alt kalite metal grupları dünyayı sallarken o hiçbir zaman ünlü olmadı; o nedenle yalnızca heavy & prog metalden anlayan nitelikli dinleyici tarafından bilinir ve yıllar geçmesine rağmen zevkten hiçbir şey kaybetmeksizin dinlenir. asla eskimeyen soloların yaratıcısıdır. her yıl dünya genelinde bazı küçük metal toplulukları, kendisine anma etkinlikleri düzenler.

kendisinin ölümüyle, yine yeryüzünün en büyük vokalistlerinden biri olan kardeşi jon oliva ile birlikte kurmuş oldukları savatage bir daha eski günlerine dönememiştir.kendisi adına idâre edilen web-sitesi:
http://www.crissoliva.com/
bugün ölüm yıldönümü olan, yeryüzüne gelmiş, gelebilecek en büyük gitarist. hayâtımın mânâsını bulduğum, zihnimi şekillendirmiş soloların sâhibi.

and still the orchestra plays...

içerik kuralları - iletişim