Tıbbiyeli Radyo Yayında!

damaryolu ücretini doktorun alması

başlık yetersiz kalmış olabilir konu şu serviste açılan damaryolunun performans ücreti doktorlara yansıyormuş genelge ve yeni çıkan performans yönetmeliğine baktım konu hakkında birşey bulmadım harbi böyle mi?
damaryolu ücreti ne ya otoban geçiş ücreti gibi bir şey mi jaahahshs

konuya gelecek olursak, benim bildiğim kadariyla doktorun izni olmadan gelen hastaya islem yapilamaz zaten. o hemsire kendi basina hastayi kabul edip gel sana damaryolu acalim da diyemez tipki bu islemden dogacak tum komplikasyonlardan doktorun sorumlu tutulmasi gibi. performans dediğimiz şey de burada basliyor zaten. hastaya yapilan her seyin performansi o doktora da yaziliyor. o zaman yapilan görüntülemelerin tum ucreti radyologlara kan testlerininki biyokimyacilara gitsin. asil doktor sadece en bastaki muayene ücretini alsin?

ucretin hemşirelere verilip verilmemesiyle alakali bir bilgim yok ancak doktora verilmesi kadar da mantikli bir sey yok diye düşünüyorum. sen bir komp. oluşursa sorumluluk alma ama bunu ben yaptim doktora ne diyip parasıni sadece kendine iste?
o zaman damaryolu nu doktor mu açmalı? aslında sorumluluğu da alabiliriz sonuçta klinikte zaten alıyoruz giden sıvı ıv den çıkınca biz ilgileniyoruz ve kabul konu hakkında çok bilgim yok bu işlerin görev ve sorumluluğunu daha incelemedim sadece bu ifadeyi duydum merak ettim ama sizce de etik olan bu değil mi? gerçekten klinikte bir hekimin damaryolu sorunuyla yada herhangi bir işleviyle ilgilendiğini görmedim
hiç hoşuma gitmeyen sözlük muhabbetlerinden biridir kendisi.
-hekim maaşı, hak edip etmediği
-hekimlerin başka mesleklerle kıyaslanması
-herhangi bir dini aşağılayıcı başlıklar
-küfür içerikli entry'ler
haz etmediğim muhabbetler.

not: entrym başlığı açan kişiye özel değil, o fikrini belirtmiş, dediklerinin bir kısmına katılmasam da böyle düşünmekte özgür sonuçta ancak genel olarak hoşuma gitmiyor ve beni çok üzüyor hekimlerin sürekli maaşlarıyla ön planda olması ..
baştan sona hatalı bir sağlık sisteminde şaşırtmayan saçmalıktır.

herkes emeğinin karşılığını alsın elbet. ama böyle değil. kaç hasta baktın, kaç işlem yaptın nedir önce bunu açıklayın.

bu gibi durumlarda sağlığın nasıl piyasalaştığına tanık oluyoruz. önceliğimiz işimizi yapmak değil para kazanmak olmuş. her işlemde para puan kazanıyoruz. swh haliyle çelişkiler, anlaşmazlıklar oluyor aramızda. bunun suçlusu kim peki doktor mu? bizi böyle birbirimize düşürenlere teşekkürlerimi sunarak susuyorum.
yaa vurmayın tamam benim abim de tıpçı keşke daha çok kazanın 6 yıl okuyup uzmanlığını yapıyonuz 6 yıl yaa tıp tırıvırı diyenin ağzına kürekle vuruyom ben dökülen saçları şiş gözleri gördükçe aldıkları para kuruşuna kadar hakları bee helaldir diyorum . benim dikkat çekmek istediğim bizim meslek tutmazsan kayıp gider cinsten hemşireliğin temel olaylarını bize alsak yani koca hastanenin dönerinden 300 500 alıyoruz bize de yazık yoksa az para alsınlar demem asla en azından biz hakettiğimizi alsak ? çok mu sığ düşünüyorumm bilmiyorum

içerik kuralları - iletişim