Baş rollerini çağatay ulusoy ile leyla lydia tuğlu'nun oynadığı 2015 yapımı film.

Sezen aksu bu film için özel olarak "ben öyle birini sevdim ki" isimli bir şarkı yapmıştır.

Neyse şimdi başlığı açma sebebime gelecek olursak:

durumu şöyle açıklayayım. bu filmi yakın zamanda izlediğim için bu ismi verdim yerine bilimum türk filmi ismi yazılabilir , fark etmez. Şunu söylemek istiyorum ki filmdeki kişilerin türkçe konuşması dışında filmin turkiyeyle , turk kültürüyle uzaktan yakından hicbir alakası yoktu. su an en cok aklıma gelen kısım düğün sahnesi. amerikan filmlerinde papazın durdugu yerde nikah memuru , gelinle damat ayakta ve biri papazın pardon nikah memurunun solunda diğeri sağında duruyor. normalde bilirsiniz bizim düğünlerimizde misafir masaları olur ve üzerinde düğün pastası , kuru pasta , varsa yemek vs. ikram edilir. ama hayır orda batı kültürüne uygun şekilde sandalyeler nikahın kıyıldığı yöne bakıyor ve ne masa ne başka bir şey yok. Neyse nikah kıyılıyor insan bekliyor ki şu bildiğimiz "Türk düğünü" başlasın artık.ankara havası mı olur halay mı olur seçeneğimiz de çok hani. Ama onlar "after party" yapıyorlar.

Hasbel kader filmle ilgili birisi okursa bilmenizi isterim ki bizim sevme şeklimiz bu değil , üzülme şeklimiz de bu değil , biz böyle ağlamıyoruz ve böyle gülmüyoruz da. Eğer bize yabancı filmler izlemek istersek , zaten milyonlarcası var. Eger turkiyede film yapmak istiyorsanız lütfen bizi yansıtın.---spoiler---

filmi izlerken çağatay ulusoy'un çok abartılı rol yaptığını düşünmüştüm. ama filmin sonunda bipolar olduğunu görünce biporlar gibi davrandığını anladım.

---spoiler---yiğidi öldür hakkını yeme
Bu Filmi popüleritesi geçtikten sonra izlemeye karar vermiştim. Etkilemedi desem yalan olur ama filmdeki aşktan dolayı değil hastalığın kendisi nedeniyle. Ama film bittiğinde ilk sorum 'bu film neden bu kadar abartılmış?' Oldu. Şunu da söylemek gerek film izleniyor ama beklentinizin çok çok yüksek olmaması şartıyla.
çok popiydi izledim pişman değilim ha bidaha izler miyim hayır.

bence sevimli tehlikeli çok daha iyi ama illa yok ben kezban moduna giricem izliycem diyorsanız izleyin. ama XX Lİ Biri olarak söylüyorum kızlar bence yapmayın
pembe babet çorabı giyen meriçlerin sevgilisi kezban ile gittikleri filmdir.hatta bu filme gitmeyi meriçler teklif eder.