dermatoloji – Tıbbiyeli Sözlük
çok zor bir bölüm. yüksek alırsam doktor olak da istemiyorsam ftr yazarım, biraz tıbbi bir şeyler olsun dersem radyoloji. yazılmaz derma. nedense tanı koyduruyorlar ve hastalar her türlü lezyonunda hekime başvuruyor. 2000 lezyondan birini seçeceksin. üç beş ilaç olması işin biraz rahatlığı ama ben yazılmaz diyorum.
Uzak durduğum alanlardan biri.hem derideki lezyonlara,nevuslara vs.bakamamamdan hem de bana göre pek doktorluk havası vermediğinden.
serbest çağrışımla Bana ince topuklu stiletto ayakkabıyı düşündürür.

Şu hayatta dermacı olacakmışsın.
kültür sonucu gelmiş idrar yolu enfeksiyonunu tedavi edemeyecek kadar kötü dermatologlardan olmayın ama. adamların hayatı kons.
kadınları baz alarak değerlendirirsek kadın doktorlarımızın beyaz atlı ve önlüklü prens hayallerinin önüne geçmiş yegane bölümümüzdür. asistanları genelde şık ve bakımlı olarak endam ederler hastanelerde. diğer bölümlerin saçları yağlı ve `pejmürde` görünümlü asistanları tarafından genelde kıskanılırlar.3-5 ilaçtan öte kozmetik ve estetik alanda tecrübe ve birikim isteyen onlarca uygulaması da mevcuttur.
zeytinyağlı bir tür uzmanlık dalı.

nice dahiliyecilerin tanı koyamadığı romatolojik hastalıklara tanı koyan cinsindenseniz epey etkileyici olursunuz. yok ise; anabilim dalı başkanı olsa yemişim öyle karizmayı...
Stajdayken sadece deri değil zührevi hastalıkların da derma stajı'nın içinde olduğunu öğrendim. Tabi sonra zührevinin ne oldugunu da