bizim fakültelerde bolca bulunurlar. çok yönlü olmak lazım, okumak, bir şeyleri savunabilecek, bir şeylere karşı çıkabilecek düzeyde olmamız lazım. her şey ders değil.

edit: güzel başlık kapmışsın hocam tebrik ederim(
Düşünce sistemleri gelişmemiş, derslere yorumu '' kanka az çalıştım, çalışmadım, bildiğim yerden geldi , siz herşeyi biliyorsunuz ben çalışmadım (bu tipler en yüksek notu alıyor genelde)'' seviyesinde yani az çalıştım zekiyim ben diye kendini yırtan acayip tiplemelerdir. Birinin çıkardığı özet veya ekstra bilgi veya menfaat buldukları zaman kendilerini tanıyamayabilirsiniz. İnsan gerçekten bıkıyor bir süre sonra.

İleride allah korusun akademisyen olurlarsa öğrencilere kendi öğrencilik döneminde ne kadar çok çalıştıklarını anlatacaklardır ve davranış biçimleriyle öğrencileri tıptan soğutacaklardır.

Bu görüşlerim 5 senedir ineklemede master yapan öğrenciler ve can sıkıcı akademisyenler üzerinden oluşmuştur. Dua edin bunlara düzelmeseler bile kimseyi rahatsız etmesinler , zarar vermesinler.
Sadece tip fakultesine özgü bir durum değildir. bazi insanlar hayatlarinda bir eksikligi tamamlayayim derken bir eksikligi unuturlar. neyse en azindan bir yeri tamamliyorlar.
Dohturluk aynı zamanda sosyal bir iştir, herkesin fakültesinden ayni zamanda insan olarak mezun olabilmesi dileğiyle ;))
Derslerle alakalı değildir. Kişinin kendisiyle alakalıdır. Derslerinin boş olduğu, boş vakitlerinin bol olduğu yurdum üniversitelisinin her vaktini kafelerde okey, batak ve dedikodu konusunda kendini geliştirmesinden karaktere vakit ayıramıyorlar zaar. Geçmişten ders alma, geleceğe yatırım yapma gibi amaçları da olmadığından hayatlarını sığlık üzerine devam ettirecekler. `genelleme içerir`

Edit: evet, biraz sert oldu. İki gündür bunu düşünüyordum, üstüne denk geldi.
Toplumsal becerilerimizin çok fazla gelişeceği üniversite yıllarında gerçekten ciddi ve eğlenceli bir ahlak, etik dersi yapılmalı.. hem de her dönem..

Çünkü ders çalışmak zorunda bırakılıyoruz ve sosyal becerilerimizi geliştiremiyoruz.. her insanla iletişim kuramıyoruz..

Keşke bir kçy kahvesine gidip bir kaç insanla konuşup dertlerini ve sevinçlerini öğrenince geçeceğimiz bir stajımız olsa.. çünkü o kahveden yarın bize birisi gelecek..Tamamen şehirde büyümüş olan ben,köyüm yok, anadolunun o nazik kültürünü bilmiyorum ve bu benim suçum değil..
Adına üzüldüğüm elemandır.her ne olursa olsun insanın kendini geliştirmesi gerek abi.on iki sene oku çılgınlar gibi ders çalış sonra altı sene daha kendini heder et üniversitede tek bir konuda merakın olmasın tek bir farkındalığın olmasın ee sonra?

Yaşadın mı sen,ülkenin durumundan haberin var mı,geleceğine dair en ufak bir tutkun hayâlin var mı?

Bizim kültürlü aydın insanlara ihtiyacımız var arkadaşlar.sabah antibiyotik yazıp akşam tv8 de acun ılıcalı programları izleyecek adamlara değil.
Malesef içinde bulunduğumuz sistemin yetiştirdiği yaşayan ölüler... her birimiz az ya da çok etkileniyor bu durumdan, en az hasarla kurtulanlar şanslı oluyor. Yalnız karakter kelimesi biraz ağır kaçmış sanki.