Tıbbiyeli Radyo Yayında!

dersi öğrenciye anlattıran hoca

slayt vermeyen hoca kadar sevmediğim hocadır. bikaç tane nedeni var bunun:
-hoca ders anlatmayınca öğrenci bunu hocanın ders yapası yok, olarak algılar ve o dersi ciddiye alamaz.
-hatta istese de ciddiye alamaz çünkü dersi sunan arkadaşının sunumuna, yaptığı hatalara gülecek olan birkaç kişi mutlaka bulunur ve bu da konsantrasyonu bozar.
-bi öğrenci hiçbir şekilde kalkıp bir hoca kadar hakim olarak mukopolisakkaridoz anlatamaz. anlattığını da öğretemez. dersin sonunda ne aklında kaldı diye sorulsa hiçbir öğrenci kayda değer bir özetleme yapamaz.
-ayrıca hocanın konuyu anlayan öğrenciye soru sorma ihtimaline karşılık detay diyebileceğimiz yerleri öğrenci slaytına koymaz hoca eksiğini fark etmesin öğrencinin diye. hepimiz sunumları böyle yapmışızdır. sunum dahiliye stajı gibidir asla tam hazır olamazsın. böylece dersi sunan öğrencinin eksik olduğu noktadan bütün sınıf eksik kalır.
bu nedenlerle aşırı gıcık olduğum bir durumdur bu. makale araştır ve sun deseler amenna, müfredatı ben niye anlatıyorum?
anlatan genelde ben olduğum için sevdiğim kişidir.
lisede matematik dersinde çıkmıştım ilk defa anlatmaya. milleti de eğlendirmek için araya espriler sıkıştırarak, hocayı taklit ederek yapmıştım. normalde basit şeylere gülmeyen adam yanımda kahkaha atmaya başladı, sınıf da gülüyor. sonra daha sık çıkmaya başladım. sonraki senelerde diğer matematik öğretmenleri de anlattırmaya başladılar. okulda şanımız yürüdü. diğer branş öğretmenleri de bize de gel dersi anlat falan diyorlardı koridorda görünce. tabi lise ortamı olunca bir rahatlık da oluyor. bir gün bilim şenliği tarzı bir etkinlik sırasında hoca yanına çağırdı başka okuldan gelen öğretmenlerle tanıştırdı çok iyi ders anlatıyor diye.
benim için lise dönemime damga vurmuş, gerçekten önemli olayları yaşamama yardımcı olmuş hocadır. dediğim gibi severiz kendilerini.

içerik kuralları - iletişim