öğrenim hayatım boyunca ilk defa bugün yaptığım eylem. prensip olarak derste uyumam. hoca iş sağlığından bahsediyordu gereksiz bir dersti belki ama 3 dakikalığına amfide daldım ve bu istikrar bitti. bana sorarsanız, uyumanın karşınızdaki hocaya saygısızlık olduğunu düşünürüm, sonuçta bir ders anlatılıyor, hangi yaşta ve hangi sınıfta olursanız olun. benim durumumda ise, 4 saatlik uykuyla ancak son derse kadar dayanabilmişim, kısa bir uyuduk artık, neyse ki yanımdaki arkadaşımdan başka kimse fark etmemiş.
12. Sınıfta hoca çözelim diye test dağıtırken hocam ben almayayım uyucam deyip kafamı gömmüşlüğüm bile var ama üniversitede yemiyor ya kaldırıyor azar işitiyorsun ya da dışarı atıyor hiç hoş değil
Kafayı öne eğin, elinize kalem alın , hafif deftere bakar gibi uyursanız çok denedim hoca uyarmıyor. Farkeder illaki ama uyarmıyor.
Tıbbi biyoloji dersinde başlar ve benim baş hafif hafif düşer ve güzelce uyurum.
bu sözlüğün dilinden konuşmam gerekirse, ankara tıbbın 1.sınıfı'nın 1 tanecik dersine girmişliğim var. o da içimde kaldığı içindi. genelde arka sıraları tercih edip uyuyanlar epey vardı. yani normal durumdur. gözlerim açık uyumuşluğum ya da hocayı takmayıp direkt uyumuşluğum hep oldu.
Uyumamaya çalışarak aynı zamanda not almak gibi bir eylemde var. yazınızı başka bir abeceye iye olarak görürsünüz kendinize geldiğinizde.

(bkz:ne yazdım lan ben)
Amfideki uykunun tadı yatakta yoktur. Nasıl oluyor anlamadım ama çok tatlı oluyor derste uyumak
lisede zaten derslerde uyumak gibi bir hobim vardı, özellikle sırada uyumanın tadı benim için bambaşkadır. tıp fakültesi de sağolsun bu konuda baya bi uzmanlaştım. yer zaman mekan ayırt etmiyorum artık taşta bile yatarım.
Katiyen başaramadığım durum. Genelde okuldan çıkıp eve dönerim çok uykum varsa. 2 gibi uyuyurak da sonsuz bir gece kuşluğu döngüsü yaratırım.