deva partisi

eski cumhurbaşkanı abdullah gül'ün gölgesinde, cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın eski ekonomi kurmaylarından ali babacan tarafından kurulmuş parti. açılımı demokrasi ve atılım partisi.

büyük umut ve beklentilerle kurulması beklenirken, işi ağırdan alarak arkalarındaki rüzgârı kaybettiler.

ülkemizin içinde bulunduğu mevcut durumların çözümüne yönelik pek açıklama da yapmıyorlar.
gerek salgın gündeminin ortasında kurulmuş olması, gerek yeni parti rüzgarının oluştuğu atmosferin kaçırılması nedeniyle şu an için istenen etkiyi yaratamamıştır. ancak etkili bir programla gündemi takip edip, güzel bir çıkış noktası gözlenirse bir şeyler yapabilirler.
hiçbir sike deva olmayacak ak parti yan sanayisi.
140journos videosu sonrası sosyal medyada aktif olan babacan iyi bir rüzgar yakalamaya başladı görünüyor.
türkiyenin bir süredir en büyük problemi ekonomik !!

ekonomiyi kurtarabilecek söylemlerle yola çıkan ve iyi bir ekonomik yapılanma gösteren parti.

sonuç alacağını şu anda düşünmüyorum çünkü sessiz ve isteksiz duruyorlar. teşkilat yapılanmaları, siyasi söylemleri ve akp ile aralarına çekecekleri mesafe ile siyasi konjonktürü belirlenecek bir sürece girdiler.
ülkeye deva olacak mı emin olamadığım partidir. çünkü babacan'ın siyasi görüşlerini pek bilmemekteyim.

lakin şunu birkaç yerde iyi gördüm troller ve kara partinin şu anki kaymak yiyenleri lan acaba diyip bunlara yanaşıyorlar. gelecekte de kaymak yiyebilmek için. yıllardır tam bir bağnazlıkla kara parti savunan insanlar nedense bunların yanında acaba milletvekilliği alabilir miyim hesaplarına giriyor.
bilemedim altan..
babacanı tamamen adnan menderes'e benzetiyorum. hem siyasi görüş olarak hem mizaç olarak hem de görünüş olarak, ayrıca kendisinin ülkeye bir yarar sağlayacağını da düşünmüyorum. belki akp sonrası türkiye'sinde iktidar düşünülebilir fakat akp olduğu sürece muhalif partilerden milletvekili almadan meclise dahi giremez. çünkü siyasi tarihimizden gözlemleyebiliyoruz ki hiçbir zaman aynı anda iki siyasal islamcı partinin (muhafazar demokrat görünümlü olandan) sesinin aynı anda yüksek çıktığı görülmemiştir. farz edelim ki iktidarı akp sonrasında aldılar, bu durumda ülkeye sağlayacağı fayda 2001 krizi sonrası akp'sinin sağladığı fayda kadar olacaktır. belli bir süre ekonomik iyileşmeler ve hak özgürlükleri görülebilir fakat 10 senenin sonunda illaki gerçek yüzlerini göstereceklerdir. bu sırada muhalefetle özdeşleşmiş halk partisi sadece ıslak hayaller kurmaya devam edecektir. ve yegane görevi olan muhalifliği yapmayacak ve akp'nin enkarnasyonuna çanak tutacaktır. bu kısır döngünün kırılması içinse gerçek bir muhalif parti gereklidir. umarım o muhalif partiyi görecek kadar yaşarız.

içerik kuralları - iletişim