Tıbbiyeli Radyo Yayında!

dimash kudaibergen94 doğumlu, kazak ''ses sanatçısı''. dönemimizin yerli yabancı bütün sanatçıları içinde, benim için en üst sıradadır kendisi, adeta sesi apayrı bir varlıktır, belki sadece ''ses'' olarak yaratılmıştır, yolu açık olsun, dinlemelere doyamadık.


edit: youtube'daki izlenme sayılarına falan baktım da müzikal olarak hiçbir değeri olmayan anlamsız birkaç kafiyeli sözü bir araya getirip ses yoksunu cinsiyetçi, materyalist popülistlerin izlenmesinin yüz milyonları gördüğü dünyada dimash gibi genç bir değerin yok sayılması - özellikle bir zamanlar türkiye'de ki bunu söylememin nedenini uygun bir zamanda editleyeceğim- üzücü olsa da bir yandan az sayıda kişinin bilmesini de bir değer sayarak teselli oluyorum.

'' ses nedir, nasıl kullanılır?'' ın sözlükteki karşılığı ve dünyanın 8. harikası, bir gün değerin bilinecek dimash...


buyursunlar efendim:

bu en yeni halidir:


yanlış hatırlamıyorsam burada da 16 yaşlarındaydı:


kendisi bir ses sanatçısı. çinde yapılan the singer yarışmasının 2017 yılındaki ikincisi. çıkabildiği sesler, kararlılığı, kafa ve göğüs sesi takdire değer. opera-2 performansını dinleyipte ağzımızın açık kalmaması mümkün değil. başta kazakça, rusça, ingilizce, fransızca, ispanyolca olmak üzere birçok dilde çeşitli müzik türlerinde vokal eserleri seslendiriyor. ayrıca sahneye çok yakışıyor, tüm dünyanın onu bilmesi ve dinlemesi dileğiyle. kalpler dimash'a.
sınırsız ses aralığı olan yetenekli kazakistanli bi arkadaş. adamda bass, baritone, tenör, soprano hepsi var. şarkı söylemiyor şov yapıyor adam, sesini insanın yüzüne çarpıyor. efsane bi yetenek.

içerik kuralları - iletişim