dindar insanların sevilmeme nedenleri

dini dardır o. ayrıca sevilip sevilmemesi her iki tarafın karakteriyle de bağlantılıdır.
dindarların çoğunun ahlakını dinine satması
kendileri her fırsatta din propagandası yaparken sen kendi fikrini söyleyince "inanmasan da saygı duyacaksın tmm mı" demeleri gibi örnekleri olan nedenlerdir. inanmıyorum demek saygısızlıkmış, maneviyatı zedeleniyomuş vay arkadaş!
edit:tanıma dönüştürme
sevilme nedeni olabilecek eylemleri, güzel davranışları iyi kişiler oldukları için değil de; ileride, başka bir boyutta alacakları ödüller için yapmasıdır.

hatta bu yüzdendir ki çoğu şu cümleyi ya da türevlerini kullanır:
"ben atayız olsam var yaaaa. yemediğim halt kalmaz moruq"
dindar insan sevilmeyecek insan değildir. gerçek bir dindar zaten kimseyi rahatsız etmez. karşıyı rahatsız eden, sürekli eleştiren ama eleştirdiğini aynen yapan değişikler dindar değildir dini takım sanan ve düşünmeyi reddeden fanatiklerdir.
dindarlar değil dinciler sevilmez
dindarına göre değişir ancak ister istemez sahip olunan kötü deneyimler genellemeye kurban giderler...mesela bir cuma günü acilde alkol alıp kafasını yarmış bi adamın tekini lokal uyuşturmadan dikti haliyle adam ağrılar içinde iş sonlandı bende kestiremedim tabi bunu ancak arkadaş dindarlığından dolayı yaptığını açıkladı bişeyde diyemedim günah yapma etme vesaire dışında
kendinden başka herkesi ahlaksız, günlük eğlenceler ve boş amaçlar peşinde koşan,gözü açılmamış hidayete erememiş insanlar olarak görüp saygı duymamalarından kaynaklanır. bu kişiler başkasının hayatına saygı duymaz ,hayatları çelişkilerle dolu olsa da asla bunu kabul etmezler. islamda zaten mürtedi öldürme , cihat gibi kavramlar vardır. çok şaşırmayın yani.!.
kendi doğrularını dayatmaları.
sevmeyeceğine acınması gereken insan tipidir. çünkü sımsıkı tutunmaları kendilerine telkin edilen bir "ip" sözkonusudur (bkz:allahın ipi). çünkü bu ipi bırakmaları halinde etraflarına yağdırılan sis bulutu ve illüzyon dağılacak, gerçek hayatla yüzleşmek gerekecek. pasifize ve konforlu bir hayattan * mücadeleci bir yapıya geçiş yapmaları gerekecek. kalıplaşmış kurallardan da evrensel etik değerlere geçmek gerekir ki bu da boşluklardan faydalanıp yaratıcısını kandırmaya engeldir. niye düşünsün. o eninde sonunda affedilip cennete konulacakken dünyanın diğer tarafında hayatı boyunca insanlığa faydalı olmuş, ahlaklı bir insan kendi inancına tabi olmadığı için cennet yüzü göremeyecek sonuçta.
  • /
  • 5

içerik kuralları - iletişim