dinsiz ahlakı – Tıbbiyeli Sözlük
yıllarca dindarlarınkinden daha güzel olabileceğine çok akıl erdiremediğim ve kabul etmediğim ama bu filistin olayı genelinde ve burdaki seçimlerde gördüğüm kadarıyla çoğu zaman dindarların ahlakından daha iyi olabileceğine kanaat getirdiğim ahlak.

yeryüzünde dinsizlerin işledikleri katliamların haddi hesabı yok ama yüzyıllardır bozulan yahut haddi zatında bozuk olan bir inancın mizanıyla bir şeyi tartan kişinin muhakemesi 21. yy’da kendi okudukları ve bildikleri ile tartan kişiler kadar iyi değil sanki.

çoğu dinin dindarları kendi dinleri için olmadıkça kolay kolay yapılan bir haksızlığa karşı gelmiyor hatta dinleriyle zulümleri doğrulamaya çalışan birçokları var. protestanlar shitrailin o kadar yaptığına rağmen hala son gaz destek bir de peace vs diyorlar.

hakları abartanlara woke diyorlar biraz abarttılar diye ama aslında insan haklarında aşırı dikkat edilip bir şey bulunamayıp abartılacak seviyeye getirilmesi de aşırı kötü bir şey değil sanki.

yani sırf çocuklarına okulda lgbt öğretilmesin diye wilders köpeğine oy veren müslümanlar var. hangi lgbt organizasyonu ne zaman geldi binlercemizi öldürdü anlamıyorum. ama açık açık bize katliam yapanları ve bunu canhıraşane destekleyenleri sırf lgbt karşıtlığından dolayı desteklemek aptallık bence.

kadın hakları konusuna da biraz daha farklı bakıyorum artık sanki. i̇nsan mağdur durumunda olunca diğer mağdurları da daha iyi anlıyor. yani bir yerde bir haksızlık olduğu söyleniyorsa hemen geçiştirmek yerine olayı enine boyuna araştırmak ve mağdur olduğunu iddia edenin dediklerini son derece ciddiye almak baya önemli sanki.