doctor strange

marvel karakteri.

doktor stephen strange beyin cerrahı iken geçirdiği kaza sonrası kaybettiği el yeteneklerini tekrar kazanmak için mistik büyü eğitimi alır. yıllar süren eğitim sonunda mistik büyülerin yanında zamanı bükme, ışınlanma, uçabilme gibi güçler de edinir.

aynı isimli doctor strange'in hayatını anlatacak olan filmi de 04 kasım 2016'da vizyona girecek olup heyecanla beklenmektedir.
türkçe dublaj ve 3d olmasına üzüldüğüm film. dublaj bana çok yapay geliyor. 3d ise başımı ağrıtıyor. internete düşünce altyazılı izlenir.
dublajsız gösterimleri de vardır. efektleri süper.konu açısından da farkklıdır.
filmi yapanlar bu dünya sadece maddesel evrendenmi ibaret yoksa başka boyutlar ruhlar falan deyince insanın hoşuna gidiyor.
ama bir kutsal kitap hiç düşünmez misiniz aklınızı kullanmaz mısınız? deyince rağbet görmüyor.
ufak tefek sterilizasyon hataları olan film. mesela dr. strange vakaya hazırlanırken ellerini yıkıyor ama maskesini sonra takıyor. yine bazı sahnelerde operayon sırasında ekiptekilerin maskesinin olmaması şaşırtıcı. gerçi aynı sahnede bir saniye sonra tüm ekipte maske vardı. bu da garip bir hata gibi.
belki de marvel'in en iyi filmi. içinde tilda swindon gibi muhteşem bir kadının olmasının da payı var.
fakat sonu ile beni şaşırtmayan dediğim şey pat diye bitimden sonra ki ikinci sahnede çıkan film.
öncelikle film izlenebilir kategoridedir.
ancak 3d sahnelerin akışı bozacak kadar çok olması biraz zorlama olmuş
bunun dışında büyü ile ilgili hiçbir şey bilmeyen birisinin zamanı bukecek bilgiye erismesi çok basit işlenmiş ve bu kısım yavan kalmış
filmin efektleri,dövüş sahneleri ,başrolün karizması(süper kahramanın bi cerrah olması sevindirdi :) ) çok iyiydi ama hikayesi biraz sönük kalmıs gibi.klasik karanlık güç vs aydınlık güç metaforunda sıkışıp kalmasındansa daha çekici bi hikayesi olabilirdi :)
geçenlerde okulda cep sinemasında yayınlanan fakat onun yerine sonsuz aşka gittiğim, acayip derecede merak ettiğim fantastik/bilim kurgu film.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim