doctor who – Tıbbiyeli Sözlük
yAPIMINI BBC'NİN ÜSTLENDİĞİ bilim kurgu türünde TV DİZİSİ. 1963 İLE 1989 ARASINDA YAYINLANAN 26 SEZONUN ARDINDAN GELEN ARADAN SONRA 2005'TE YAPIMINA TEKRAR BAŞLANMIŞTIR. 2017'de 10.sezonu yayınlanmaya başlayacaktır. deli bir adamın uçan kutusuyla yaptığı seyahatleri anlatır.

(bkz:i am definitely a mad man with a box)
Her doktor değişiminde yenisine alışmak zaman alır. Mübarek hepsi de tardiste mecburisini yapıp giden batılı doktor.
Cok farkli jenerasyonlara hitap etmistir. Babamdan "zamaninda trt de doktor kim diye bi dizi vardi" diye sozler isittigimi hatirliyorum.
Lise 1 de ingilizce öğretmenimin tavsiyesiyle başladığım Hiç bir bölümünü kaçırmadan izlediğim ingiliz kültü olmuş dizi serisidir,favori doktorlarım 10.ve 11.doktorlar olan david tennant ve math smith dir.
Dizinin kötü karakter olarak büyük bir bölümünü kaplayan daleklerin oluşturulma sürecinde lavabo pompası ve çöp kovasının birleşiminden ilham alınmıştır daleklerin tipi düşünülür ise zaten bu çıkarımı yapmak zor değildir.ayrıca tanım yapmak gerekirse: nickime ilham olmuş süper dizi.
İnsanoğlunun ortaya çıkardığı en güzel en uzun en maceralı ve birçok konuda daha mantıklı olan bilim kurgu dizisi.izleyiniz izletimiz (bkz:timelord)
İzlediğimi söylediğim arkadaşım "konusu ne?" Diye sorunca uzaylıları tedavi eden bir kaçık işte boşver sen beğenmezsin diyerek başımdan savdığım olayı yaşatan, senelerdir izlediğim ve her sezon finali "of nasıl beklicem şimdi 1.5 sene" diye hayıflatan dizidir