doctor who

yapımını bbc'nin üstlendiği bilim kurgu türünde tv dizisi. 1963 ile 1989 arasında yayınlanan 26 sezonun ardından gelen aradan sonra 2005'te yapımına tekrar başlanmıştır. 2017'de 10.sezonu yayınlanmaya başlayacaktır. deli bir adamın uçan kutusuyla yaptığı seyahatleri anlatır.
(bkz: i am definitely a mad man with a box)
oha bu kadar uzun dizi mi olur deyip izlemedigim dizi
dünyanın yayınlanan en uzun süreli dizisi. bir ingiliz efsanesi.
her doktor değişiminde yenisine alışmak zaman alır. mübarek hepsi de tardiste mecburisini yapıp giden batılı doktor.
cok farkli jenerasyonlara hitap etmistir. babamdan "zamaninda trt de doktor kim diye bi dizi vardi" diye sozler isittigimi hatirliyorum.
lise 1 de ingilizce öğretmenimin tavsiyesiyle başladığım hiç bir bölümünü kaçırmadan izlediğim ingiliz kültü olmuş dizi serisidir,favori doktorlarım 10.ve 11.doktorlar olan david tennant ve math smith dir.
dizinin kötü karakter olarak büyük bir bölümünü kaplayan daleklerin oluşturulma sürecinde lavabo pompası ve çöp kovasının birleşiminden ilham alınmıştır daleklerin tipi düşünülür ise zaten bu çıkarımı yapmak zor değildir.

ayrıca tanım yapmak gerekirse: nickime ilham olmuş süper dizi.
aksanlarını anlamadığım için bıraktığım dizi
insanoğlunun ortaya çıkardığı en güzel en uzun en maceralı ve birçok konuda daha mantıklı olan bilim kurgu dizisi.izleyiniz izletimiz (bkz: timelord)
izlediğimi söylediğim arkadaşım "konusu ne?" diye sorunca uzaylıları tedavi eden bir kaçık işte boşver sen beğenmezsin diyerek başımdan savdığım olayı yaşatan, senelerdir izlediğim ve her sezon finali "of nasıl beklicem şimdi 1.5 sene" diye hayıflatan dizidir
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim