doğu perinçekgirdiği karmaşık ilişki ağlarını bir türlü çözemediğim gerçek manada kurt siyasetçi, vatan partisi genel başkanı.

babası dört dönem adalet parti milletvekiliği yapmış bir isimdir. kendisi bilimsel sosyalizmi benimsemiştir. hukuk fakültesi mezunudur.

malumunuz iktidar partisine yakın görüşler hariç hiçbir görüş ekranlarda, haberlerde yer bulamadığından çok ekranlarda gözükmüyor lakin bu adamın artık öngörü mü derseniz istihbarat mı derseniz tespitleri genelde doğru çıkıyor.

son olarak belirtmek gerekirse ergenekon terör örgütü davasından 117 yıl hapis cezası alıp daha sonra tahliye edilen perinçek, fetö ile mücadele için an itibari ile ak parti saflarında omuz omuza mücadele etmekte.

geçirdiği siyasi evrimleri de özetlersek: devrimcilik-maoculuk-kürtçülük(apoculuk?)-kemalizm-ulusalcılık en sonunda erdoğancılık.

neyse daha derine inip dallanıp budaklandırmadan yazımızı burada noktalayalım.
en başından beri sol hareketin itibar kaybı için canını dişine takmış siyasi figürandır. sol içi fraksiyonların oluşmasında, ağır ve kanlı çatışmalarda emeği büyüktür. solun ayağına çelme takmaktan başka bir şey yapmamıştır.
kendisine bağlı yayınlarda dev-genç önderlerinin açık adreslerini vererek onların katline ferman çıkarmıştır.
kürt solu ve türk solunun sosyalizm çatısı altında buluşmasını amerikancılık ile itham etmiştir zamanında ve günümüzde akpcilik oynamaktadır.
oyunu çirkefçe oynayan biridir ve nedense sol hareket büyük darbeler yerken, büyük bedeller öderken kendisine hiçbir şey olmamıştır.

içerik kuralları - iletişim