doğum gününü yalnız kutlamak

bugün itibariyle başıma gelen durum. komite gümbür gümbür geliyor,sivilceler yüzümü talan etmiş ve ben yalnızım. bu kadar açık şekilde yüzüme çarpmamalıydı. doğum günü bu,mutlu olmak için bi’ bahane. gidip en küçük pastayı alıp hepsini yemeyi planlıyorum , pasta yemeyeceksek niye doğduk bkz:. arkadaş bulamıyorlarsa pasta yesinler
geçen yıl kutlamıştım yalnız, hatta gittim en sevdiğim pastadan aldım kendime. kendini ödüllendirebilmek ve bundan keyif alabilmek de duygusal anlamda başarıdır bence.
aklıma harry potter’ı getiren olaydır.
nezdimde hüzünlüdür, hatırlanmaması bilinmemesi daha da hüzün katar.
aslında hiç umursamadığım bir durumdu. ama bu doğum günüme dünyanın en yalnız insanı olarak gireceğim. ne ailem ne dostum yanımda olacak. gelmişsin kaç yaşına, buna mı üzülüyorsun? diğer günlerden farkı yok ki.. ama:

"öyle bir hüzün ki günlerdir ağlamaktan ve uyumaktan başka bir şey yapamaz oldum. aileler her şeyi affeder biliyorum ama zamana ihtiyaç var. hem de çok zamana. bir gün her şey unutulur, hatta buna mı üzülmüşüz deriz. tabiî o zaman nasıl geçiyor bir de bana sorun. özür dilerim. gerçekten. şu lanet yerde lanet okulu aşkla okumamın tek sebebi sizsiniz canım ailem. tonlarca sorun çıkıyor karşıma, hepsini kendi başıma yenip size asla yansıtmıyorum. ben böyle bir çocuğum işte. keşke benim biraz farklı oluşumu kabullenseydiniz. içimdekini yansıtmayıp her şey yolunda rolü yapmak da bir süre sonra yoruyor. sizi öyle seviyorum ki kendi üzüntüm değil beni kahreden, aptal gibi sizi hâlâ üzmem. bazı şeyleri yaşamam gerekiyor. kendimi durduramam anlamıyorsunuz. bazı yolculuklara çıkılmalı, bazı şarkılar insanlar önünde söylenmeli gitarın sarhoş tınıları eşliğinde. bazı şiirler yazılmalı, güneş tenimi yakmalı.. her şeyi affedersiniz biliyorum. ama beni hiç kabul etmeyeceksiniz. bir şey yapmaya çalışmıyorum anne, yaşamaya çalışıyorum belki. 'ne yaparsan yap, benden bu kadar.' teşekkürler anne.."

doğum günümü yalnız hanemde her zamankinden bin kat daha yalnız kutlayacağım. bilmem, frambuazlı pasta alırım belki. sonra birkaç hoş müzik açarım. gözlerimi kapatıp kendim olmak konusunda derin düşüncelere dalarım. nöbetin ardından iyi gider.. unutulmaz bir 22 yaş partisi olacak.

içerik kuralları - iletişim