doktor olduğunu belli etmese ölecek hastalığı – Tıbbiyeli Sözlük
6, 6+4 ve ya 6+5 sene okumuş kimselerin çok büyük bir kısmının immün kazandığı hastalık. bu hastalığın risk grubu genelde lys'den sonra tıp fakültesi kazanmayı garantilemiş liseliler ve tıp birinci sınıf öğrencileridir.
Anlaşılan başlığı yazan kişinin bundan dolayı ağzı yanmışlığı var. Son açtığı başlıklar girdiği entrylerin çoğu doktor olduğunu belli etmeme ya da doktor olduğunu belli etme üzerine. Öyle çıkıp da kimse ben tıpçıyım diye sokakta bağırmıyor. Ama gelip de "küçümsediğimden değil" başka bölümlerde okuyanlar bir ton hava atarken bizlerin belli etmesi bu kadar da problem teşkil etmiyor. Twitterda biona okuduğun üniversiteyi yazmaktan zarar gelmez bence. Okul kimliklerinin fotoğrafını çekmek abartıdır onu ayrı tutuyorum.
genelde doktorluğu dışında hiçbir şeyi olmayan kimselerin hastalığıdır. "işte ben de doktorum", "biz hastanede", "merhaba ben doktor ...", gibi cümleler olmazsa olmazlarıdır. instagramda, twitterda hatta bazen facebook adlarında "doktor" ifadesini mutlaka kullanırlar.
bir skeçte çok güzel özetlenmiş buyurun efem [https://twitter.com/golgefeslegenii/status/799669058387865600 ~ tık]
belli bir hayat görüşü dünyası olmayan sadece işi ile var olanların bizim meslekteki türüdür.
özellikle belli etmemeli ki karşındakinin karakterini anlayasın. insanlarin olduğunu bildikten sonra tavirlariyla bilmeden tavirlari genelde siyah ile beyaz kadar farkli oluyor
Tıp fakültesinde sınıf atladıkça azalan, azalacak olan hastalıktır. Tıp 1ler mâzur görülmelidir.
Daha okula başlayalı 2 ay olduğu için hâlâ sönmeyen heyecanımdan da olabilir tabii ama, ileride bende de vukuu bulmasını beklediğim hastalıktır.