doktor olsun nefes alsın yeter

türk kızlarımızın çoğunluğunun evlilik mantığında yer alan temel düşünce.

sabit geliri ve saygın konumu olması nedeniyle tip, yaş, kültür, fiziki özellik gibi etmenlere bakılmadan erkeğin doktor olması evlenilecek erkek-sevgili olma sıralamasında en öne çıkarmaktadır erkeği.

`piç erkek`ler için bu oldukça iyi bir özellikken, aşk evliliği yapmayı planlayan erkekler için de mesleği için değil de onu o olduğu için seven kadını bulabilmesi zor olduğu için oldukça kötü bir özelliktir.

tabi bu önerme sadece erkek doktorlar için geçerlidir. aksi için
(bkz: tıp fakültesinden mezun kızların evde kalması)
şahsın doktor olmasından değil sosyoekonomik düzeyinin yüksek olmasından kaynaklanan durum olmakla birlikte istenen kişiyi değil bunu ısteyen kişiyi değersizleştirir.
düşünsene birini sırf para için istiyorsun yani para için satılacak bi karakterin var yani 5 para etmez aşağılık birisin ne kadar da kötü birşey değil mi?
böyle kişiler (bkz: piç erkek) ve (bkz: erkekleri parmağında oynatan kadınlar) ı hakediyor
şimdi aklıma bişey geldi
bir erkek bir kıza güzel diye aşık olduğuna göre
bir kızın bir erkeğe doktor olduğu için aşık olması gayet olabilir
güzellik doğuştan geliyor doktorluk emek istiyor
daha doktor olamadık öğrenciyiz ama bi avantajdan bahsetmeden geçemeyeceğim ha sonrasında dezavantaj oldu ama olsun kim ne bok öğrenmiş olduk.

çocukluk arkadaşlarımdan biri aileden zengin altında 500klık merso istanbul’un alemlerinde akıyor diğeri polis oldu çevik kuvvet biz de kendimizi sağlığın serin kollarına bıraktık gel zaman git zaman polis olan doğudan döndü bu zengin arkadaşla bir sitede ortak ev yaptılar eve ne zaman gitsem kız popülasyonu değişiyor kiralamışlar özel üni karşısında site evi ne kadar ortam meraklısı varsa yatırıyorlar
bizim hikaye şöyle gelişti ben bunların kızlara asla iş atmam 2si de iyi biliyor ortama gelen kızlar 2 kelam ettiğimde başlıyordu kitlenmeye bi de doktorum deyince ortamın popisi olmam götlerin zoruna gitti birinin takılacağı kız dudağımı ısırınca bunlar bana ortamdan yol verdi ahahahaha
çektiğiniz koko bile 2 cümle kurduramıyorsa size ben ne edeyim istediğiniz kadar skor kasın ben sizi gördüm siz de beni benim göt arkadaşlarım...
neden türk kızlarına yıkıldığını anlayamadığım başlıktır kendisi. erkekler de pekala böyle düşünüyor olabilir. mesela benim dayım “çalışan” eş istemiş hep. benzeri de doktor eş olsun olabilir ki aslında böyle bir taleple karşılaşmıştım çocuk savcıydı. her neyse işin aslı ben doktor bir eşim olmasını isteyebilirim sebebi de parası statüsü falan değil tamamen beni anlayabileceği düşüncesidir.

içerik kuralları - iletişim