doktor vs mühendis – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
tercihlerimi yaptığım sene bol bol yaptığım versustur. [http://imgim.com/fb_img_1454397303226.jpg ~ Şurdaki] arkadaş gibi düşünüp tıpı yazdık en son ama durum hiç de öyle olmayacak gibi gözüküyor.

Bazen kendi kendime "boğaziçi elektrik-elektronik'i yazmış olsan şimdiye altında araban, yurtdışı tecrüben, mis gibi de ingilizcen vardı. Allahın dağına atan da gör gününü şimdi. Mecburisiydi, uzmanlığıydı, aciliydi, nöbetiydi, kavgasıydı, davasıydı... yaktın olum hayatını yaktın." diyorum. Göğsümde bir ağrı başlıyor. Neyse ki dinlenmekle geçiyor.

(bkz:Stabil angina)
birisi bina inşa eder,bilgisayar üretir,elektrik düzeni kurar vs.- biri hayat kurtarır diyerek doktorlar safına geçiyorum
mühendis yaptığı şeyi cansızken yapar(işlev dışıyken) ama doktor çalışan bir şey üzerinde uğreşır
not: bu olaylar yaşanmış bir hikayeden alınmıştır.

bir mühendisin egosu doktoru aşağılamaya müsait olabilir. siz çok para kazanamıyorsunuz derler mesela.

hani önemli olan insanlıktı.
birbiri ile karşılaştırılmaması gereken dallardır. iki mesleğin de kendi alanlarında başarılar elde edip ülkeyi geliştirmesi gerekir. ancak şahsi fikrim bir ülkenin iktisadi büyümesindeki büyük pay mühendislikle ilgili dallardır. keza gelişmiş ülkelerde ortalama yaşam süresinin artması ve insanların daha sağlıklı ve huzur içinde bir şeyler üretmesini sağlamak da önemlidir, bu da doktorlukla ilgilidir.
Aralarında (bkz:hukuk) gibi bir çekişme yoktur. Zira iki ayrı dünyadır. İstenmeden mühendis olunamayacağı gibi hekim de olunamaz. Belki de tek ortak yönleridir