doktora şiddet

ankara'da genel cerrahi doçentine 4 hasta yakını saldırdı, cerrahın hayati tehlikesi devam ediyor.
ve büyük harflerle lanet olsun.
doktora şiddet aleni şekilde savunuluyor bu ülkede. sözde çok okumuş insanlar bile bizim mesleğimiz,işimiz hakkında konuşurken böylelerini bir döveceksin fln diyebiliyor. tüm dizilerde bakın başrol oynayan bıçkın delikanlı doktora bir saldırır . ya da böyle çok para kazanıyoruz imgelemi olur insanlarda onca para alıyorsunuz bir işinizi yapmıyorsunuz derler. bir de nerede hacı-hoca tip varsa bizim mesleğe bir el atar kesin bak şu ot iyidir,şu iyi gelir der . hastalıkları hocaya götürme fikri zaten almış başını gitmiş en aklı başında insan dediğin yapar. kendi binamızda saldırı oluyor beyaz kod veriyorsun o da bir işe yaramıyor. ben şahsen acilimde böyle olay çıkarsa kendimi savunurum arkadaş,ekibimle beraber karşı cevap vermeyi düşünüyorum. en azından dayak yemeyiz,belki adımız olur da bari diğer arkadaşlar rahat eder. aklıma tekvandocu doktor haberi geliyor,en mantıklısı valla.
gün geçmiyor ki yeni bir hastane magandası peydahlanmasın, sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmasın.

https://www.youtube.com/watch?v=hv6gg3cfume&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=-1g105zx7ls
öncelik halka hizmet politikasının sağlıkta abartılması sonucu doktora saygının yitirilmesiyle meydana gelen olay...
hayır
şimdi 70 yaşında bir kadın hem de prof.dr. her gün her akşam televizyona çıkıp "modern tıbba" ve "hekimlere" demediğini bırakmazsa,
(bunun erkek versiyonları da yok değil)
garibim!!! vatandaşın gözünde doktorun bir değeri mi kalır
ali veli ne demiş önemli değil senin meslektaşların para ve şöhret uğruna zaten her gün seni kesip biçiyor
ülkemizde maalesef haklı gerekçe bulunmaya çalışılan ilkel davranış. bunun önüne geçilmesi ancak verilecek cezaların caydırıcı hale gelmesi ile mümkündür. savaş şartlarında bile dokunulmaz olan bir meslek erbabının şiddete uğramasına her koşulda hayır!
bugün daha 11yaşında bir çocuğun muayene sırası üç dakika gecikti diye çıldırıp önce annesine sonra doktoruna bağırarak küfretmesiyle ve el kol hareketleri yapmasıyla bu nefrete, kine, saygısızlığa ne kadar küçük yaşta başlandığına tanık olduğum çirkin eylem. kimden mi öğrendi doktora küfretmeyi, insanlara bağırmayı, sıra beklememeyi, bağırmayı? çok acı, çok..
bugün bursada bir hekime şiddet uygulanmıştır..artık kanıksadık maalesef..bu yüzden tercihlerimiz değişti preklinik ya da hasta görmeyen branşların riski olmayan branşların puanlarına bakın. kimsenin umrunda değiliz..acilde çalışan herkes defalarca kez görüyor sözler,hakaretler..ciddi anlamda özel sektör-muayenehane düşünüyorum ilerde.. en azından işimizi yaparken şiddet korkumuz olmaz.
sadece doktorlar tarafından umursanan durum. (bkz:bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
o kadar emek edip altı sene okuyup dünyanın en zor ikinci sınavına girip bi dört ya da beş sene daha okuyup ha şimdi oldu derken birilerinin şiddetine maruz kalan insanları görmek içimi acıtıyor. doktorları geçin herhangi bir yetişmiş elemana dayak atılmamalı, bilhassa el üstünde tutulmalı başka ülkelere kaçırılmamalı.(bkz:beyin göçü)
diğer insanlara dayak atılsın diye demiyorum ancak bu adamlara biraz daha sahip çıkmalıyız yahu!
edit: imla
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim