doktorluğun harcanılan emeğe değmemesi

meslekler ikiye ayrılır: doktorluk ve diğerleri
doktorluk iphone gibidir, diğer meslekler android. iphone fiyat-performans olarak donanımsal bakımdan daha kötü durmaktadır ancak ios yazılımını kullanmanın tek yolu da bir iphone edinmektedir. iphone kullanan çoğu insan memnun olsa da bazıları çevresinde aynı para ile, hatta daha ucuza daha yüksek donanım alan insanları görüp bir nevi kazık yediği için üzülebilir dahası depresyona girebilir. iphone tektir bir bakıma saygındır bile diyebiliriz.

verdiği parayı kendine hak görmek için her yerde apple güzellemesi yapan ya da her ortamda telefonu masaya koyanlar iphone'a karşı bir antipatinin oluşmasına neden olmaktadır halbuki iphone alan birisi donanım bakımından kazık yediğini ancak kendisini tatmin edecek yazılımın ancak bu şekilde alınabileceğini bilmelidir, yola böyle çıkmalıdır. bu gerçeği biraz geç fark edenler tıpı bırakmaya yönlendiren hoca ya da okurken tıpı bırakmayı düşünen öğrenciler sair olarak karşımıza çıkabilir.

velhasıl kelam önemli olan kişinin donanım mı yazılım mı istediğidir.
yıllarca "kutsal meslek" kisvesi altında kandırıldık ey halkım. meğer tünelin ucu bir yere çıkmıyormuş.
yanlış yoldayız ama o kadar da geldik şimdi..
neye göre kime göre? kıstas yapacağınız hayatları yanlış seçiyorsunuz. tamam bazı insanlar çok keyifli yaşıyor geziyor tozuyor ne bileyim instagirller alışveriş yaparak ürün tanıtarak para kazanıyor. bunlar çok mu güzel? boş beleş işler gibi geliyor bunlar bana. hayata anlam katmak daha önemli geliyor. onların yaptığını küçümsemiyorum. ama küçümsemiş oldum şimdi neyse. olabilir. aramızda instagirl yoktur heralde alınmayın. bi insanın hayatına dokunmak,bi teşekkür almak,şifaya vesile olmak sizi mutlu etmiyorsa ne diyebilirim ki. yine absurd bi yazı oldu. parası az ama ne yapalım milyonlar içinde yüzünce ne olcak elinize ne geçecek? şükretmeyen çok parası olunca da sukretmez ve mutlu olmaz bence. hep daha fazlası vardır çünkü aklında. artık pişmanlıklarımızı kabullenip önümüzdeki hayatımızı güzelleştirmeye bakmamız lazım. her mesleğin iyi kötü yanları var. biraz boş konuşmuşum aslında. bazen fazla polyanna yazıyormuşum gibi geliyor. çok çelişiyorum. çünkü tutunmaya çalışıyorum.

içerik kuralları - iletişim