doktorun doktordan başka arkadaşının olmaması – Tıbbiyeli Sözlük
fakülteye ilk başladığınızda liseden arkadaşlarınızla hala uzun görüşmeler ve planlar yapılırken, aradan geçen 2-3 sene içinde artık kendinizi sürekli sağlıktan konuşan bir topluluk içinde bulmanız kaçınılmaz oluyor.

*anatomiye bakıcam ben kalkayım

*ya o bölümün asistanları isyan ediyormuş istifası çok olur

vs.... giden sohbetler içerisinde ''nasıl bir ortama düştük tayfun?'' diyenlerimizin sayısı oldukça fazladır bence.

aradan daha çok zaman geçtiğinde ise işini gücünü eline almış hayatına devam eden lise-mahalle arkadaşlarınızla görüşmek isteseniz de artık ya onların işleri başlarından aşkındır, yada sizin zamanlamalarınız kimseye uymaz. gittiğiniz tatillerde çevreniz yine hekim ise o tatil küçük bir çalışma kampı haline dönüşmeden bir şekilde tatili kurtarmak gerekir.

''ama dur bakalım tayfun, şu diplomayı alayım eskisi gibi çok sosyal olucam (kendini kandır sen )''
Doktorun en iyi arkadaşı doktor olduğu gibi en büyük düşmanı da yine doktordur. Bunun örneklerini ne zaman bir yasa tasarısı öne sürülse, ne zaman bir grup doktorun zararına olacak şeyler bir grup doktorun işine geliyorsa görüyoruz. maalesef doktorlar olarak birlik olamıyoruz. Bugün benim için çıkan yasa yarın seni de sistemin bir tarafından etkileyecek. Ama sen meslektaşım bir şeylerin farkına vardığında umarım türkiye'deki sağlık sistemi için çok geç olmaz.
Yalandır.

Bölüm dışında her bölümden arkadaşım var. Bölümde bir film bir müzik bir kitap konuşabilecek , oturup bira içilecek insana rastlamadım. Belki de vardır ben soğuğumdur kim bilir?Düzenleme : Suziyi unutmayalım lütfen , arada nadir ve değerli çıkabiliyor hemen tutunun onlara
Fakültenin diğer bölümlerle bağlantısı olacak bir sosyal etkinliğinin olmayısındandir. Sosyal Etkinlik arayışında olanlar için tek adres bat ve msic gruplarıdır, zaten kalabalık olan fakülteniz dışında da başka grup arayışına girme ihtiyacına girmezseniz şahsi fikrim. Suan bölüm dışından arkadasliklarimin hepsi başka sehirlerde hatta ulkelerde okuyan lise yıllarından kalma dostluklarımdır
Komite öncesi eve&kütüphaneye kapanmamızı algılayamayan tıbbiye harici arkadaşlarla yaşanan sürtüşmelerde "yaa bak şimdi bütün vizelerini bi günde olduğunu düşün anladın mı" savunmalarımızın yetersiz kalmasıyla adım adım yaklaşılan hazin son.
Her ortamda surekli ( altini ciziyorum surekli) tip, doktorluk,komite,staj konusan arkadas icin gecerli olan durum..la olm belki tip icinde dersten biraz uzaklasipta kafayi toparlamak icin kullanacagin sozlukte bile isteklerde #ders bolumu acilsin diyen var.. azicik siyril be panpa o donem 1 final kafasindan, insan olan doktor degil, doktor olan bi insan olamaya calis
Okuma suresiyle orantili olarak dogrulugu artan dusunce. Komiteler lablar finaller arasinda lise arkadaslarimin yaptigi kacamak tatillere sehirlerarasi yolculuklara cogu zaman katilamadigimdan bir hayli uzulurum. Ha uzuntumu onlara da dile getiririm "instagrama bensiz fotograf atmayin kopekler"