doktorun doktordan başka arkadaşının olmaması

diğer meslek gruplarını küçümsemeyenler için tek nedeni asosyal olmaları. küçümseyenler için kendi egoları.
hayatimiz hastanede gectiginden oturu istesemde cok sevdigim lise- ilkokul arkadaslarimla gorusemiyorum. surekli hastanede oluncada ister istemez arkadaslarin saglik calisanlari oluyor.
ne arkadaşı allahını seversen başkasının mutsuzluğundan başarısızlığından bu kadar haz alan başka topluluk görmedim
hastanade başka kimi görüyür insanlar... şu 30 dk kuralı geldi yakında birde ip bağlarlar bir yere kaçmasın diye... sosyal olmak için biraz vakit lazım sanki yada klonlasak mı kendimizi acaba
genelleme olarak doğrudur fakat bu konuda azınlıkta kalan bir birey olarak rekabetin ölümüne olduğu bir ortamda gerçek,sıkıcılıktan uzak, kibar bir arkadaş edinmenin zorluğunu yaşıyorum. en iyi arkadaşlığınızın bitmesi ondan yüksek not almanıza bakar. en azından kendi dönemden arkadaş bulmak zor.
aynı zamanda doktorun en büyük düşmanı da başka bir doktordur. hastanın bir önceki doktorunu kötüleyen bir çok doktora şahit oldum. ne yazık ki bir kısmı hocamdı.
başlığı açan arkadaşın sadece tek bir cümlesine katılıyorum:
"aradan daha çok zaman geçtiğinde ise işini gücünü eline almış hayatına devam eden lise-mahalle arkadaşlarınızla görüşmek isteseniz de artık ya onların işleri başlarından aşkındır, yada sizin zamanlamalarınız kimseye uymaz."
bu mezun olunca değil, fakülte yaşantısında da var olan bir durum. biri odtüde diğeri başka bir şehirde tıp fakültesi okuyan iki çok yakın arkadaşım var. odtüde olana ne zaman " ya kızım ne zaman buluşuyoruz? " desem bana bahanesi hazırdır: " sınav haftamdayım, gelemem" haftada 3 gün erkek arkadaşıyla buluşmaktadır ama. diğer arkadaşımın ise bir şekilde numarası telefonumdan silindi. hiçbir sosyal medya hesabı olmadığı için ona da ulaşamadım. preklinik dönemde her hafta mesaj atan adam stajyer olduktan sonra 1 ay mesaj atmadı. bahane gene hazır: "kanka sınava çalıştım ama whatsapp'a giremedim." haklı ya da haksız hiç fark etmez ama sonuç şu: önemli olan doktor ya da doktor olmaması değil arkadaşlık kurmanın. sizi gerçekten düşünüp merak edecek adamlar bulun, yeter.
  • /
  • 4

içerik kuralları - iletişim